cca 1960 Vojtěch Kubašta: Christoph Columbus Genuensis. Csehszlovák kiadású (Prága, Artia?) térbeli mesekönyv, a kormánykeréken kis hiány, belül két helyen kisebb sérülés, de ezeket leszámítva jó állapotban. Gyűjtői példány.
Wellek-Nelson, Susan: Laugh and Learn. [Angol nyelvtanuló könyv gyerekeknek]. Basel, é.n., "Bücherfreunde". Számos illusztrációval, mellékletekkel. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kissé szakadt, illusztrált kiadói papír védőborítóban.
Deutsche Märzen gesammelt durch die Brüder Grimm. Hrsg. von M. Tilo-Luyken. Mit vielen Bildern von Dora Polster. München, 1921., Wilhelm Langewiesche-Brandt. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, javított gerinccel, kissé foltos lapokkal.
2 db kis méretű német nyelvű mesekönyv: Wilhelm Hauff: Drei Märchen. Mit 16 Originallithographien und Buchschmuck von Fritzi Löw. Wien, én.,Anton Schroll&Co., 241+1 p. + 16 (színes litográfiák) t. Friederike ,,Fritzi" Löw (1892-1975) illusztrátor, grafikus, Wiener Werkstätte tag 16 színes litográfiájával. Átkötött, aranyozott gerincű félvászon-kötés, borító élei kopottak. + Hans Christian Andersen...
Sebők Zsigmond: Dörmögő Dömötör a dobsinai jégbarlangban. Dörmögő Dömötör utazásai IV. köt. Olcsó Ifjúsági Könyvtár 23. Bp., 1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 79 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal. Vukovics Gyula (1933- ) későbbi villamosmérnök, szakíró, a Magyar Mérnöki Kamara örökös tagja részére szóló ajándékozási bejegyzéssel.
Sárkányölő ikertestvérek. Kopácsi népmesék. Gyűjtötte, sajtó alá rendezte, az utószót és a jegyzeteket készítette Katona Imre. Hagyományaink III. Újvídék, 1972., Forum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés
Az ezeregy éjszaka meséi. Vál., ford. és az utószót írta: Honti Rezső. Bp., 1956, Új Magyar Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóban.