Naszluhácz Lajos: Földosztó-táblák mérnökök, gazdatisztek, községek, földbirtokosok, az úrbéri rendezés és tagosítás által érdeklettek használatára kiszámította - - mérnök. Nagykanizsa, 1857., Markbreiter Jakab, 2+181 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésnyomokkal, restaurált lapokkal is (köztük a címlap), foltos lapokkal, hiányos (az OSZK katalógusa szerint az aláb...
Ismeretterjesztő Könyvtár: Charles C. Turner: Küzdelem a levegő meghódításáért. Ford. Fröhlich Károly. 24 ábrával a szöveg közt és 24 képmelléklettel. Bp., 1913, Franklin-Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott
Cserey Adolf: Lepkehatározó, vagyis hazánkban előforduló nagylepkék nemeinek és gyakrabban előforduló fajainak megismerésére szolgáló útmutató. Számos képpel. Pozsony 1901. Stampfel Károly Kiadói papírkötésben, egy javított tábla, javított gerinc
1979 Szállási Árpád: Egy kolera-kiadvány 1831-ből. + Medgyessy Ferenc medikuskori rajzaiból. Orvostörténeti közlemények. Különlenyomatok. Bp., Medicina,a lapok kijárnak, 307-309; 315-319 p.; Szállási Árpád (1930-2012) orvos, orvostörténész által Bodri Ferenc (1931-2010) irodalomtörténész, művészeti író részére DEDIKÁLT példány: "Bodri Feri barátomnak nagyrabecsüléssel."
Műtudományi természethistória. Elemi iskolák számára, a helv. hitv. tiszáninneni egyházkerületi főkormány rendeletéből. S[áros]patak, 1840., Nádaskay András, 133+8 p. Borító nélküli példány, javított gerinccel, foltos, bejelölésekkel a lapokon, az utolsó lapon kis lyukkal és firkával.
Cholnoky Jenő: A levegő fizikai földrajza. Bp., 1903, Magyar Földrajzi Intézet. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, V. tábla hiányzik, máskülönben jó állapotban.
Dr. Völgyesi Ferenc: "Én", egyéniség, személyiség. Lélek és természettudomány XXVI. Bp., 1942, Novák Rudolf, 160 p. II. kiadás. Félvászon kötés, kissé foltos előzéklap és címlap, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel és bélyegzővel, néhány lapon tollas és ceruzás aláhúzásokka.
A Duna helyszínrajza Dévénytől Orsováig. A magyar királyi országos vízépítési igazgatóság vízrajzi osztályának felvételei alapján. Bp., 1918. Félvászon kötés, széteső állapotban.