Arany János művei 1-6. köt. Uj kiadás hat kötetben. Bp., 1900., Franklin. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
[Fjodor Mihajlovics] Dosztojevszkij: Sztjepancsikovo és lakosai. Ford.: Trócsányi Zoltán. Nagy Írók-Nagy Írások. Első sorozat. I. Bp.,(1920.), Genius, (Weiss L. és F.-ny.), XII+302+4 p. A címlap és a könyvdíszek Végh Gusztáv grafikus, iparművész munkái. A kötésterv Gottermayer Nándor terve. Kiadói aranyozott pergamen-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott felső lapélekkel, a borítón foltokkal, kopás...
Kazinczy Ferencz munkáji. Szép literatura. hetedik kötet. Pesten, 1814. Trattner J. M. 1 rézm. t. (Révai M.) + [6] + 344 p. + 6 sztl. lev. Modern kartonált papírkötésben
Csokonai Vitéz Mihály Békaegérhartz. Homérus Batrachomyomachiája szerént. Bétsben, 1813. Pichler. 41+(3) p. + 3 tábla (rézmetszetű címlap és egy kotta) Első kiadás! Hozzá kötve: Dorottya, vagyis a' dámák diadalma a' fársángon. Furtsa vitézi versezet IV könyvben. Bétsben, 1813. Pichler. 45-168 p. + 1 tábla (rézmetszetű címlap). (Csokonai Vitéz Mihály Poétai Munkái 1.) Későbbi félvászon kötésben
Reid, Mayne: A skalp-vadászok. Regényes történet a serdültebb ifjuság számára. Írta - - kapitány. Átdolgozta Kürthy Emil. Bp., én., Révai. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészvászon-kötés, ex libris-szel, a borító és a gerinc kis kopásnyomaitól eltekintve alapvetően jó állapotban.
Szirmay (Antal), Antonius: Hungaria in parabolis, sive commentarii in adagia, et dicteria Hungarorum, per - -. Budae, 1804. Typis Regiae Universitatis Hungaricae. [8] 174 p. Első kiadás. Kicsit későbbi kopott papírkötésben. Címlap fénymásolat, rézmetszetű címkép hiányzik. A korai magyar közmondáskutatás egyik alapműve nemesi közmondások vizsgálata, művelődéstörténeti megjegyzések, nemzetiségek kar...
Toldy Ferenc: A magyar költészet kézikönyve a mohácsi vésztől a jelenkorig, vagyis az utóbbi negyedfél század kitűnőbb költői életrajzokban és jellemző mutatványokban. Bp., 1876., Franklin, 1 (címkép: Toldy Ferenc hártyapapírral védett acélmetszetű arcképe) t. + XVI+351 p.; VIII+344 p.; VIII+424 p.; VIII+366 p. Második, átdolgozott kiadás. A mű 5 kötetben teljes. Korabeli átkötött aranyozott gerin...
Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője. Neogrády Antal rajzaival. Bp.,[1895], 2+341+3 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti kissé sérült elülső borítót az elülső táblára kasírozták, kopott borítóval, névbélyegzővel.