A magyar nemzet története. I-X.. köt. (Teljes.) Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, litográfiákkal, és önálló képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott barna egészvászon sorozatkötésben, két vászon-kötésű kötet (I., VII. köt) átkötött példány, javított példány, kopott borítókkal, sérült gerincekkel, e...
Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme 1-6. kötet. Ujonnan átdolgozta Dr. Hatvani Mihály. Pest, 1860-1863, Heckenast Gusztáv, IV+501+1 p.; 736 p.;2+725+1 p.;543+1 p.;455+1 p.;422+1 p. Elsp kiadás (1-3 kötet). Új dolgozat (4-6. kötet). Korabeli, kétféle aranyozott félvászon-kötés, jó állapotban
- Rózsa György: Régi magyar csataképek. A Magyar Nemzeti Múzeum történeti emlékei. Bp.,1959, Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum, 11 p.+XXVII t. Kiadói haránt alakú félvászon-kötés.
A Magyar Nemzeti Múzeum multja és jelene. Alapításának századik évfordulója alkalmából írták a Magyar Nemzeti Múzeum tisztviselői. Bp., 1902, Hornyánszky, XL+384 p.+9 t. Szövegközi és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel, néhány lap kissé foltos, a címkép kijár, egyébként jó állapotban. Ritka!
Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harcának története 1848-1849-ben. I-III. kötet. Bp.,(1871)-1872,Ráth Mór, VIII+535+4+539+IV+532 p. Korabeli félvászon kötésben, jó állapotban
A Veszprémi Püspökség Római Oklevéltára - Monumenta Romana Episcopatus Vesprimiensis. IV. Kötet 1492-1526. Bp., 1907. Franklin. Aranyozott címeres egész pergamen kötésben. selyemmel bevont előzéklapokkal (foszlások), aranyozott lapszélekkel. Jó állapotban.
Jancsó Árpád: Bánáti várak, helységek, helyek ikonográfiája. 1595-1800. I. Metszetek. Temesvár, 2016, Editura Eurostampa, 247 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált szakmunka. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Számozott (132./170) és a szerző által ALÁÍRT példány.