egouvé, Ernest Atya és fiú a tizenkilencedik században I-II ( fordította Teleki József) Bp., 1878 Franklin 278+283 oldal. Kiadói, kissé sérült egészvászon kötésben. Korai szociálpszichológiai munka.
Szilasy János: A nevelés' tudománya I. köt. Buda, 1827, A' Királyi Magyar Fő Oskolák betűjivel, XXVI+366 p. Első kiadás. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, néhány foltos lappal, hiányzó hátsó szennylappal.
Vandervelde Emil: A kollektivizmus és az ipar evoluciója. Fordították: Dr. Wildner Ödön és Zalai Béla. Bp., 1908, Grill. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzőkkel.