1796 Reilly, Franz Johann Joseph von (1766-1820): Karte von dem Königreiche Ungarn und der Königreichen Kroatien und Sklawonien und der Grossfürsenthum Siebenbürgen. - Magyarország, Horvátország.. és az Erdélyi nagyhercegség térképe. Színezett rézmetszet, felső részén folttal / Colored engraving with stain on the upper third 685x505 mm
Magyarország térképe a pozsareváci béke után, jobb felső sarkában Temesvár ostromának képével. Hungaria cum adiacentibus Provinciis nova et accuratiori forma exhibetur a Christoph. Weigelio. Weigel, Christoph (1654-1725). Színezett rézmetszetű térkép. Szélén sérült és minimális kb 1cm2 mértékben hiányos. 605x405 mm
cca 1660 Hungary, Hungaria. Magyarország színezett rézmetszetű térképe. Alatta és hátoldalán a Magyar Királyság angol nyelvű leírásával. London, é.n. 187x182 mm, lapméret 197x308 mm
XVIII. sz. első fele Johann Babtiste Homann (1664-1724): "Danubii Fluminis (ab urbe Lentia usq. et ultra Bydenam urbem cum influentibus fluviis delineati) Pars Media, in qua Hungaria, Sclavonia, Bosnia, Dalmatia et Servia cum vicinis aliis Regionibus - accurat? describuntur ? Ioh. Bapt. Homanno S. C. M.Geographo Norimbergae." Magyarország és a Duna medence térképe, In: Homann: Atlas von Hundert Ch...
Euler, Leonhard (1707-1783) Tabula geograph. Magnae Britanniae ad emendatiora Exempla adhuc edita jussu... - Nagy-Britannia térképe. Nagyméretű, színezett rézmetszet. / Large map of Great Britain Large copper plate engraved map. metszet: 365x315 mm Hátul ragasztással megerősítve
Ázsia térképe Homann, Johann Babtist - Johann Matthias Hazius.: Asia Secundum legitimas Projectionis Stereigraphicae A térkép felett francia nyelvű címleírás. Megjelent: Nürnberg, 1747. Atlas Novus Terrarum Orbis Imperia. színezett rézmetszet 55x48 cm, Kartonra kasírozva, szélén a képet nem érintő sérülésekkel / Map of Asia colored engraving with some faults on the edges 59x50 cm
58 db K.u.K katonai térkép 1:200.000 K.u.K Militargeographisches Institut. A kb. 49 x 68 cm papír térképszelvényeken katonai precizitással ábrázolják Magyarország és az ország körüli európai területeket. Feltüntetik a felmérés évét, a léptéket, szélességi-és hosszúsági fokokat, városokat, községeket, tanyákat, folyókat, mocsarakat, domborzatot a szintkülönbség megadásával, négy égtáj alapján a s...