Balaton. Útikönyvek. Szerk.: Major Béla. Bp., é.n., Panoráma. Második, átdolgozott kiadás. Könyvhöz tartozó térkép-melléklettel: 1963 Balaton, apró szakadásokkal, 33x95 cm és egy további térképpel: Camping Balaton, szakadásokkal. Kiadói egészvászon-kötés, műanyag védőborítóval.
cca 1910-1920 Termaat & Monahan Motores Marinos. New York, Termaat & Monahan, 34+2 p. Termaat & Monahan amerikai cég hajómotorokat tartalmazó áruminta katalógusa, spanyol nyelven, fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Illusztrált papírkötés, szakadt borítóval, a címlap sarkán kis lyukkal, kissé foltos lapokkal.
Eötvös Károly: Utazás a Balaton körül I-II. + A balatoni utazás vége. Bp., 1909 Révai. Kiadói aranyozott szecessziós egészvászon borítókkal. Kis kopással
1915-1926 Balatoni hajókirándulások fotói, 3 db fotó, 1 db keményhátú fotó és 2 db fotólap, 2 fotón a balatonfüredi Balatontavi Gőzhajózási Rt. (BGRT) Jókay gőzösével (Kurzweil műterem fotói), egy felületén kis foltokkal, 12x9 cm és 9x14 cmx2