Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 130

Magyar Nemzetségi Zsebkönyv I. kötet: Főrangú családok I. rész. A történelmi részt Fejérpataky László, a genealogiai részt id. Szinnyei József írta. Bp., 1888, Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság, XIV+558 p. Átkötött egészvászon kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel és sérült kötéssel.
18352.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,83
34,29
[Curtius, Ernst (1814-1897)] Curtius Ernő: A görögök története I-VI. köt. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából, a negyedik javított kiadás után fordította Fröhlich Róbert (I-III. kötet), Szilasi Mór (IV. kötet), Lehr Albert (V. kötet) és Komáromy Lajos (VI. kötet). Bp., 1875-1880, MTA, 2+ IV+391 p.; 4+432 p.+4 sztl. ;4+460 p.;4+625 p.;6+522 p.;6+532 p. Első magyar nyelvű kiadás! Teljes! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, részben pótolt szennylapokkal, régi intézményi bélyegzésekkel. A II. kötet hibás kötéssel, a 432. oldal után más könyvből származó 4 lap van kötve (Trefort II.) és a könyv 471 oldallal teljes.
18353.

Rufpreis:
24 000 HUF
63,66
68,57
Baróti Lajos dr., Szalay József dr.: A Magyar nemzet története. I-IV. kötet. I. kötet: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel. II. kötet: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel. III. kötet: Magyarország a Habsburg-házból való választott királyok korában. 325 szövegképpel és 29 műmelléklettel. Magyarország a Habsburg-házból s a Habsburg-Lotharingiai házból származott örökös királyok korában. 248 szövegképpel és 36 műmelléklettel. Gazdagon díszített, aranyozott kiadói félbőr kötésben. Gerincek sérültek
18354.

Rufpreis:
20 000 HUF
53,05
57,14
18355.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,14
40,00
Vársorozat, 15 kötet: V. Molnár László: Kanizsa vára; Veres D. Csaba - Siklósi Gyula: Székesfehérvár, a királyok városa; Veress D. Csaba: Várak a Bakonyban; Veress D. Csaba: A szegedi vár; Veress D. Csaba: Várak Baranyában; Veress D. Csaba: Várak a Balaton körül; Veress D. Csaba: A győri vár; Csorba Csaba: Esztergom hadi krónikája; Csorba Csaba: Vég-Gyula várának históriája; Kecskés László: Komárom az erődök városa; Sugár István: Az egri vár és viadala; Sugár István: Szigetvár és viadala; Takács Tibor: Felvidéki várak; Benkő Elek-Csikány Tamás-Czigány István-Demsea Dan-Domokos György: Az aradi vár története, Nagy László a végvári dicsőség nyomában. Bp., 1971-199, Zrínyi. Különféle kötésekben, változó állapotban, Sugár István: Az egri vár viadala papír védőborítója szakadt, volt könyvtári példány, valamint a Veress D. Csaba: Várak a Balaton körül kötetből egy lap kijár (199/200), egy lap hiányzik (197/198) és benne ceruzás bejelölésekkel.
18356.

Vársorozat, 15 kötet: V. Molnár László: Kanizsa vára; Veres D. Csaba - Siklósi Gyula: Székesfehérvár, a királyok városa; Veress D. Csaba: Várak a Bakonyban; Veress D. Csaba: A szegedi vár; Veress D. Csaba: Várak Baranyában; Veress D. Csaba: Várak a Balaton körül; Veress D. Csaba: A győri vár; Csorba Csaba: Esztergom hadi krónikája; Csorba Csaba: Vég-Gyula várának históriája; Kecskés László: Komárom az erődök városa; Sugár István: Az egri vár és viadala; Sugár István: Szigetvár és viadala; Takács Tibor: Felvidéki várak; Benkő Elek-Csikány Tamás-Czigány István-Demsea Dan-Domokos György: Az aradi vár története, Nagy László a végvári dicsőség nyomában. Bp., 1971-199, Zrínyi. Különféle kötésekben, változó állapotban, "Sugár István: Az egri vár viadala" papír védőborítója szakadt, volt könyvtári példány, valamint a "Veress D. Csaba: Várak a Balaton körül" kötetből egy lap kijár (199/200), egy lap hiányzik (197/198) és benne ceruzás bejelölésekkel.

Rufpreis:
20 000 HUF
53,05
57,14
9
Deér József (szerk.): Erdély. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat, 283 p.+136 (képtáblák) t.+20 (térképek) t. Nagyon gazdag, nagyrészt fekete-fehér fotóval illusztrált kiadvány, de közte pár színes is. Valamint jó részt színes térképek, és a kötet végén térkép-mellékletek. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, 2 térkép és 4 térkép-melléklet hiányzik, javított kötéssel, 19. oldalig laza lapokkal.
18357.

Rufpreis:
16 000 HUF
42,44
45,71
Kölesy Vincze Károly: Nemzeti Plutarkus vagy A Magyarország s vele egyesült Tartományok Nevezetes Férjfiainak Életleirásaik. Hív forrásokból merítette, s időszakasz szerént előadta - - . I. köt. Pest, 1815., Trattner János Tamás, 270+4 p.+ 1 (rézmetszetű tábla) t. Papírkötés, restaurált papírkötésben, restaurált lapokkal és táblával, a rézmetszetű tábla a címkép lenne, de azt a 68-69. oldal közé kötötték.
18358.

Kölesy Vincze Károly: Nemzeti Plutarkus vagy A' Magyarország' 's vele egyesült Tartományok' Nevezetes Férjfiainak Életleirásaik. Hív forrásokból merítette, 's időszakasz szerént előadta - - . I. köt. Pest, 1815., Trattner János Tamás, 270+4 p.+ 1 (rézmetszetű tábla) t. Papírkötés, restaurált papírkötésben, restaurált lapokkal és táblával, a rézmetszetű tábla a címkép lenne, de azt a 68-69. oldal közé kötötték.

Rufpreis:
15 000 HUF
39,79
42,86
Steier Lajos: A szabadságharc revideált története 1-4. kötet. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez. 1. kötet: Görgey és Kossuth. 2. kötet: Az 1849-iki trónfosztás előzményei és következményei. 3-4. kötet: Haynau és Paskievics. I-II. kötet: Bp. [1925-1929]. Genius. Teljes! Megviselt, laza félvászon kötésben Térfi Béla (1869 - 1959) erdőmérnök, miniszter, neves filatelista tulajdonosi névbejegyzésével
18359.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,83
34,29
18360.

Rufpreis:
10 000 HUF
26,53
28,57
Engel Pál: Honor, vár, ispánság. Válogatott tanulmányok. Vál., szerk., a jegyzeteket gondozta: Csukovits Enikp. Millenniumi Magyar Történelem. Bp., 2003., Osiris. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Ritka!
18361.

Rufpreis:
10 000 HUF
26,53
28,57
Nováki Gyula - Baráz Csaba - Dénes József - Feld István - Sárközy Sebestyén: Heves megye várai az őskortól a kuruc korig. Szerk.: Sárközy Sebestyén. Magyarország Várainak Topográfiája 2. Bp. - Eger, 2009., Castrum Bene Egyesület - Bükki Nemzeti Park Igazgatóság. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas, valamint egészoldalas színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Ritka!
18362.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,22
22,86
Klapka György: Emlékeimből.  Függelékül: Gróf Teleki László levelei. Bp. 1886. Franklin Társ. 1 t. (Klapka arcképe), VIII l. 626 l. Papírborítóval, első borító modern lappal pótolt
18363.

Rufpreis:
9 000 HUF
23,87
25,71

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF