Sebők Zsigmond: Dörmögő Dömötör a dobsinai jégbarlangban. Dörmögő Dömötör utazásai IV. köt. Olcsó Ifjúsági Könyvtár 23. Bp., 1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 79 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal. Vukovics Gyula (1933- ) későbbi villamosmérnök, szakíró, a Magyar Mérnöki Kamara örökös tagja részére szóló ajándékozási bejegyzéssel.
B. Csűrös Emilia: Kisbaconi fenyőfák. Ifjúsági regény. Vida Mária rajzaival. Bp., 1943, Uj Idők (Singer és Wolfner), 285+(3) p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, szétvált állapotban, tulajdonosi bejegyzéssel.
Danielné Lengyel Laura: Valaki elindul. Bp.,1940,Dante. A borító és az illusztrációk Macskásy Gyula munkái. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
Michaelis, Karin: A nagy vendégség. Ford.: Gárdos Mária. Marie Hjuler rajzaival. Bp., [1937], Franklin-Társulat. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopottas borítóval.
A tuói főnök. Új-kaledóniai mesék és mítoszok. Ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vargyas Gábor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
Mesefolyamok óceánja. Szómadéva. Szankszrit mesék. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vekerdi József. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1974, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, volt könyvtári példány.