Buday László: Orvosi alkattan. Herzog Ferenc előszavával. Bp., 1943., Magyar Orvosi Könyvkiadó. Fekete-fehér szövegközti fotókkal. Kiadói papírkötés, javított borítóval és kötéssel.
Cholnoky Jenő - Littke Aurél - Papp Károly - Treitz Péter: A Föld. II. kötet. Bp., [1926], Athenaeum. Szövegközi és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,
Növényhatározó. I-II. köt. Szerk.: Dr. Hortobágyi Tibor. Bp., 1962, Tankönyvkiadó. Harmadik kiadás. Szövegközi és egészoldalas ábrákkal illusztrálva. Közte a gombák színes táblaképeivel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, fakó gerinccel.
Orvos-Természettudományi Értesítő a Kolozsvári Orvos-Természettudományi Társulat és az Erdélyi Muzeum-Egylet Természettudományi Szakosztályának az 1879-ik évben tartott szaküléseiről és népszerű természettudományi estélyeiről. Kiadja a két társulat. A szerk. bizottság segélyével összeállítja az Orvos -Természettudományi Társulat Titkára. A szerk. bizottság tagjai: orvosi szak: Hőgyes Endre, természettud. szak: Koch Antal, népszerű szak: Entz Géza. 1879 IV. évf. évf. I. Orvosi szak. I. köt. 1. füzet. II. Természettudományi szak. I. kötet. 1. füzet. III. Népszerű előadások. I. köt. 1. füzet. Kolozsvár, 1879., Stein János, VIII+246 p.+VI t.; 208 p.+I t.; 124 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, két tábla és egy lap kijár, egy táblán szakadással.
Széll László: Általános és szervetlen chemia. Gyakorlati irányú vezérfonal a chemia alapismereteinek elsajátítására. Debrecen, 1920-1921, Méliusz,X+432 p. Kiadói papírkötés, hátsó borító sérült
2 db Békésy György (1899-1972) Nobel-díjas biofizikusról szóló kiadvány: A Nobel-díjas Békésy György. Szerk.: Nagy Ferenc. + Békésy György emlékezete. Szerk.: Nagy Ferenc és Kiss Csongor. Bp., 1999, Better. Kiadói tűzött papírkötés.