Bányabalesetek elhárítása. A bányász biztonságának kiskátéja. Szerk.: Lengyel András. Bp., [1950], Nehézipari Minisztérium Bányarendészeti Osztálya, 356 p. Szövegközi ábrákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, az elülső borítón kisebb folttal. Könyvárusi forgalomba nem került!
Williams, Archibald: A modern technika nagy alkotásai. Ford.: Péter Jenő. Ismeretterjesztő Könyvtár. Bp., 1916, Franklin-Társulat, 355 p. + 21 t. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón némi kopással.
Bánóczy Kálmán: Rezgőszelepes gázsugárhajtóművek. Bp., é.n. (cca 1950), Magyar Repülő Szövetség (Vörös Csillag-ny.), 132 p. A borító Bárd István munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, kissé hullámos lapokkal.
Burgmann kézikönyv. Burgmann Feodor asbest- és tömszelencetömítések gyárainak magyarországi üzemének évkönyve. Bp., [1934], Apor Leó (Tolnai-ny.), 192 p. Fekete-fehér és színes képekkel, ábrákkal gazdagon illusztrált. 2 db reklám levelezőlappal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
A Közlekedési Múzeum évkönyve. V. köt. 1979-1980. Szerk.: Dr. Czére Béla. Bp., 1981, Közlekedési Dokumentációs Vállalat, 611+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban
A fényképezés kézikönyve. Szerk.: Barabás János, Gróh Gyula. Bp., 1956, Műszaki Könyvkiadó. Második, átdolgozott kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval.
Kiszely Gyula: A magyarországi öntészet története képekben. Bp., 1978., Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban.