Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 136

18408.

Rufpreis:
3 000 HUF
Munkácsy Mihály Krisztus-képei. Szerk.: Sz. Bodnár Éva. Debrecen, 1993, Alföldi Nyomda. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. + Munkácsy Mihály Krisztus-trilógia prospektus
18409.

Rufpreis:
1 200 HUF
Vitéz Nagybányai Horthy Miklósné őméltósága legmagasabb védnöksége alatt álló A magyar művészetért képzőművészeti kiállítás képes tárgymutatója. 1942 junius 6-22., Műcsarnok, Budapest, Hősök-tere. Bp., 1942, Légrády Testvérek Nyomdai Műintézete. 1 t. +33 p. + XX t. (fekete-fehér reprodukciók, többek közt Sidló Ferenc: vitéz Nagybányai Horthy Miklós mellképe). Kiadói papírkötés, kötés ragasztása meglazult.
18410.

Vitéz Nagybányai Horthy Miklósné őméltósága legmagasabb védnöksége alatt álló "A magyar művészetért" képzőművészeti kiállítás képes tárgymutatója. 1942 junius 6-22., Műcsarnok, Budapest, Hősök-tere. Bp., 1942, Légrády Testvérek Nyomdai Műintézete. 1 t. +33 p. + XX t. (fekete-fehér reprodukciók, többek közt Sidló Ferenc: vitéz Nagybányai Horthy Miklós mellképe). Kiadói papírkötés, kötés ragasztása meglazult.

Rufpreis:
800 HUF
Bíró József: Magyar művészet és erdélyi művészet. Erdélyi Tudományos Füzetek 1935. 80 sz. Cluj/Kolozsvár, 1935., Erdélyi Múzeum-Egyesület,(Minerva-ny.), 28 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis folttal, kis szakadással.
18411.

Rufpreis:
3 000 HUF
Loescher, Fritz - Weiss, Karl: Die Bildnis-Photographie. Ein Wegweiser für Fachmänner und Liebhaber. Berlin, é.n. (cca 1920-1930), Union Deutsche Verlagsgesellschaft. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, fakó gerinccel, helyenként kijáró lapokkal.
18412.

Rufpreis:
1 800 HUF
Albert Gleizes: A kubizmus. A szerkesztő előszavával és Eberhard Stenenberg utószavával. A magyar kiadás utószavát Hegyi Loránd írta. Bp., 1984., Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   A szerző, Hegyi Lóránd (1954-) művészettörténész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
18413.

Rufpreis:
2 000 HUF
Moholy-Nagy & André Kertész. Modernizmus 2. 1917-1960. Szerk.: Baranyai Judit, Erdész László, Makláry Kálmán. Moholy-Nagy László és André Kertész munkáival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
18414.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
Fotoművészeti Kiskönyvtár sorozat 2 kötete: Sugár Kata munkássága; Langler Klára munkássága. Bp., 1968-1973, Corvina. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 3150, ill. 2000 példányban.
18415.

Rufpreis:
1 200 HUF
Fényképezés 1942. A Ceglédi Iparos Fotoszakosztály megbízásából az 1941. évi ceglédi Nemzeti Művészi Fényképkiállítás és Irodalmi Fotopályázat anyagából összeáll. és kiadja: ifj. Kaczur Pál. Cegléd, 1942, Garab József-ny., 80 p. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva (Csik Ferenc, Csörgeő Tibor, Kunszt János és mások felvételeivel). Kiadói papírkötés, a gerincnél sérült borítóval. Amatőrkiadás, számozott (216). Ritka!
18416.

Rufpreis:
1 200 HUF
9
A Helikon Kastély és kiállításai. Keszthely, 2017, Helikon Kastélymúzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
18417.

Rufpreis:
1 600 HUF
Végh Gusztáv: Tabán képei. Pereházy Károly szövegével. Bp., [1970], Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott kartonált papírkötés, kiadói kopottas, szakadt papír védőborítóban
18418.

Rufpreis:
1 000 HUF
Gilles Néret: Klimt (1862-1918.) Köln,2007., Taschen. Gazdag képanyaggal illusztrált. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés.
18419.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF