Vitéz Nagybányai Horthy Miklósné őméltósága legmagasabb védnöksége alatt álló "A magyar művészetért" képzőművészeti kiállítás képes tárgymutatója. 1942 junius 6-22., Műcsarnok, Budapest, Hősök-tere. Bp., 1942, Légrády Testvérek Nyomdai Műintézete. 1 t. +33 p. + XX t. (fekete-fehér reprodukciók, többek közt Sidló Ferenc: vitéz Nagybányai Horthy Miklós mellképe). Kiadói papírkötés, kötés ragasztása meglazult.
Bíró József: Magyar művészet és erdélyi művészet. Erdélyi Tudományos Füzetek 1935. 80 sz. Cluj/Kolozsvár, 1935., Erdélyi Múzeum-Egyesület,(Minerva-ny.), 28 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis folttal, kis szakadással.
Loescher, Fritz - Weiss, Karl: Die Bildnis-Photographie. Ein Wegweiser für Fachmänner und Liebhaber. Berlin, é.n. (cca 1920-1930), Union Deutsche Verlagsgesellschaft. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, fakó gerinccel, helyenként kijáró lapokkal.
Albert Gleizes: A kubizmus. A szerkesztő előszavával és Eberhard Stenenberg utószavával. A magyar kiadás utószavát Hegyi Loránd írta. Bp., 1984., Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A szerző, Hegyi Lóránd (1954-) művészettörténész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Fotoművészeti Kiskönyvtár sorozat 2 kötete: Sugár Kata munkássága; Langler Klára munkássága. Bp., 1968-1973, Corvina. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 3150, ill. 2000 példányban.
Fényképezés 1942. A Ceglédi Iparos Fotoszakosztály megbízásából az 1941. évi ceglédi Nemzeti Művészi Fényképkiállítás és Irodalmi Fotopályázat anyagából összeáll. és kiadja: ifj. Kaczur Pál. Cegléd, 1942, Garab József-ny., 80 p. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva (Csik Ferenc, Csörgeő Tibor, Kunszt János és mások felvételeivel). Kiadói papírkötés, a gerincnél sérült borítóval. Amatőrkiadás, számozott (216). Ritka!