Expresszionizmus Németországban válogatott művek festmények, szobrok, grafikák. Duisburg város Wilhelm-Lehmbruck-Múzeumának kiállítása Németországi Szövetségi Köztársaság művelődési hete keretében. Szerk:: Julian Heynen, Cornelia K. Will. Bp., 1980., Szépművészeti. Kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
Temetés hajnalban. Matolay Magda emlékére. Bálint Endre egészoldalas Biblia-illusztrációival, szitanyomatok, jelzés nélkül, 20x14 cm. Benne Petri György: Matolay Magda emlékére c. versének első közlése. Bp., 1983., nyn., 30 p. Szamizdat kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, kopott borítóval.
Major Máté: Vágó Péter. Architektúra. A szerző, Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány. Bp.,1982, Akadémia. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói nylon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Erich Hoffmann fotoalbum. Összeállította és az előszót írta: Erdélyi Lajos. Fordította: Haik Wennzel. Bp.,1999,Enciklopédia. Német és magyar nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. Szerk.: Dr. Mikes Lajos. A nyolcvanéves Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp., 1930, Pesti Napló. Gazdag fekete-fehér és színes képekkel, könyvdíszekkel illusztrálva. A borító illusztrációja Falus Elek munkája. Kiadói egészvászon-kötés,kissé kopott, kissé foltos borítóval.
1912 Magyar Iparművészet XV. évf. 1912. 2. sz. Gazdag képanyaggal illusztrált. Érdekes írásokkal. Papírkötésben, javított, sérült, részben pótolt borítóval.