Roux, Philibert-Joseph Le: Dictionnaire Comique, Satyrique, Critique, Burlesque, Libre et Proverbial. Avec une explication tres-fidele de toutes les Maniéres de parler Burlesques, Comiques, Libres, Satyriques, Critiques et Proverbiales, qui peuvent se rencontrer dans les meilleurs auteurs, tant anciens que modernes. Le tout pour faciliter aux Etrangers, et aux Francois mémes, l'intelligence de tou...
Held, Friedrich Wilhelm Alexander - Corvin, Otto von: Illustrierte Weltgeschichte. Ein Buch für's Volk von Held und Corvin. I-VI. ( Alterthum, Mittelalter, Neuzeit 1-2., Gegenwart 1-2.) Mit Tabellen und Karten. Leipzig, 1844, Johann Friedrich Hartknoch. Első kiadás! Korabeli félbőr kötésben, márványozott lapszélekkel, a táblázatok és térképmellékletek mellett számos fametszettel illusztrált, famet...
Gottfried Keller: Sieben Legenden. Mit 16 Originallithographien und Buchschmuck von Fritzi Löw. Wien,én.,Anton Schroll, 191+4 p.+16 t. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, ex libris-szel. Számozatlan példány. + Kiadói prospektussal.
Lew Kaltenbergh: Zołnierz taty Bema czyli Opowiesc siedmiogrodzka. [Bem apó katonája avagy az erdélyi mese.] Warszawa, 1958, Nakl. Ludowej Spoldzelni Wydawniczej. Lengyel nyelvű regény. Egészoldalas képtáblákkal, kihajtható térképpel (Regnum Hungariae 1848-9.) Kiadói kissé kopott, kissé szakadt papírkötés.
Boleslaw Mrówczynski: Czlowiek bez Nazwiska. Powiesc historyczna z XIX w. [Warsawa], 1958, Nasza Ksiegarnia. Lengyel nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.