Magyarok és románok I-II. kötet. Szerk. Deér József és Gáldi László. Bp., 1944, Athenaeum. 666+584p. Kiadói, erősen sérült kartonált papírkötésben; a lapok szélei megviseltek.
Armand Dayot: Napoléon. Raconté par l'Image. D'aprés les sculpteurs, les graveurs et les peintres. Paris, 1895, Libraire Hachette. Francia nyelven. Rendkívül gazdag egész és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli aranyozott gerincű álbordás, félbőr-kötésben, aranyozott felső lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
Armand Dayot: Histoire contemporaine par l'image d'aprés les documents du temps 1789 - 1872. Paris, 1872., Ernest Flammarion, 4+368 p. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Átkötött haránt alakú félvászon-kötés, kopott borítóval, a borító egyik sarkán hiánnyal, kissé foltos lapokkal.
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. köt. Bp., [1894-1898], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Számos fekete-fehér és színes illusztrációval, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Kiadói, aranyozott, festett egészvászon kötésben, sarkokon kopásokkal. Három kötet gerincén kisebb-közepes sérülésekkel
Györffy György: Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza I-IV. kötet. köt. Bp., 1987-1998., Akadémiai Kiadói. A vármegyéket ábrázoló kiemelhető mellékletekkel. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban
Lányi Károly: A Magyar nemzet történetei képekkel, a nép számára Pozsonyban, 1846. Bucsánszky Alajos. 2 sztl. lev., 320 p., 1 sztl. lev. Szövegközti és egészoldalas fametszetű képekkel gazdagon illusztrálva. Első borító fénymásolattal pótolt, egyébként jó állapotban
Szilágyi Dezső beszédei. I. köt.: Közös ügyek. Közös egyetértéssel célszerűbben elintézhető ügyek. A keleti kérdés. A Tisza-Széll-féle kiegyezés. Szerk.: Fayer Gyula. Bp., 1906, Athenaeum, 1 t.+ XX+428 p. Aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötésben, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
[Fejér György (1766-1851] Georgius Fejér: Religionis et ecclesiae Christianae apud Hungaros initia. Budae, 1846.,Typis Reg. Scient. Universitatis Hungaricae, 242 p. + 1 t. (genalógiai táblázat). Első kiadás. Latin nyelven. Korabeli bordázott félbőr-kötésben, foltos lapokkal, a borítón kopásnyomokkal, a címlapon bejegyzésekkel.
A Magyar Korona Országainak 1910. évi népszámlálása 6. Végeredmények összefoglalása 15 grafikai térképpel. Bp., 1920. KSH. 337 p. . Kiadói, kiss kopott egészvászon kötésben. (térképek nélkül)
De Puy, Henry W.: Kossuth and his generals. With a brief history on Hungary, select speeches of Kossuth, etc. With an introduction by hon. Henry J. Raymond. With portraits and a map of Hungary. Buffalo, 1852. Phinney & Co. 1 t. (címkép, Kossuth portréja, acélmetsz.)+XX+25-408 p.+6 t. (ebből 1 térk., Kossuth, Bem, Görgey és Klapka portréi, valamint Kossuth családja, fametszetek). Kiadói vászonköté...
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.