Kiss Ferenc - Szentágothai János: Az ember anatómiájának atlasza I-III. köt. Bp., 1971., Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítókkal, a II. kötetben foltos lapokkal.
Naszluhácz Lajos: Földosztó-táblák mérnökök, gazdatisztek, községek, földbirtokosok, az úrbéri rendezés és tagosítás által érdeklettek használatára kiszámította - - mérnök. Nagykanizsa, 1857., Markbreiter Jakab, 2+181 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésnyomokkal, restaurált lapokkal is (köztük a címlap), foltos lapokkal, hiányos (az OSZK katalógusa szerint az aláb...
Oken, Lorenz: Allgemeine Naturgeschichte: für alle Stände. Siebenten Bandes Dritte Abtheilung. VII./3. Stuttgart, 1838, Hoffmann. Első kiadás. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóban.
Hermann Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Csörgey Titusz képeivel. Bp., 1901., (Franklin-ny.), 279+1 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, javított kötéssel, kissé foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, a címkép sarkán kis hiánnyal, egy javított lappal, egy lap szélein kis szakadásokkal, egy lap szélein gyűrődésekkel, 16-31 oldalak között hiányzó lapokkal.
Debrődi Gábor: A magyarországi mentésügy története. (1769-2012.) Készült a szervezett magyarországi mentés 125. évfordulóján. Bp., 2012., Magyar Oxyologiai Társaság. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés
Marcuse, Max (szerk.): Handwörterbuch der Sexualwissenschaft. Enzyklopädie der natur- u. kulturwissenschaftlichen Sexualkunde des Menschen. Bonn, 1926, A. Marcus & E. Weber. 221 p. Német nyelven. Második erősen bővített kiadás. Aranyozott gerincű félvászon kötésben, kissé sérült gerinccel és borítóval, megerősített kötéssel, néhány kevés lapon ceruzás és tollas jelöléssel. / In half linen binding,...
Somos Béla - Sárkány Anna: Magyar irodalom a szomszédos országokban. 1918-1948. Magyar irodalom Magyarország határain kívül. 1949-1989. Bp., 1997-1998., Magyar Nyelvi Intézet. Kiadói papírkötés, a második kötetben ceruzás bejelölésekkel.
1784 Sammlung der Auslesener Abhandlungen zum Gebrauche praktischer Aerzte. Fünfter Band. Erster stück. Zweyte verbesserte Ausgabe. Leipzig, 1784., Dyckischen Buchhandlung, 2+746+20 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű álbordás egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal.