Hemző Károly: Csak lovak. / Just Horses. Bp., 2005, Gust-Art Stúdió. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
2 db lovassport témájú könyv: Hecker Walter - Palágyi Béla: Ostorhegyes. (Könyv a fogathajtásról). Bp., 1987, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. + Sz. Bozsik Nóra, Dr. Várady Jenő: Lovasélet Magyarországon. Bp., 1976, IPV. 192 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban.