Dr. Konek Sándor: A magyar korona országainak legujabb népesedési mozgalmai. Pest, 1868, Eggenberger Ferdinánd (Emich Gusztáv-ny.), 52 p. Átkötött, modern papírkötésben, márványozott lapélekkel, kissé hullámos lapokkal.
Földes Éva: Népoktatási, népnevelési törekvések a korai antifeudális népi-forradalmi mozgalmakban. Bp., 1964, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1500 példányban.
Dr. Dittes Frigyes bécsi pädagogiumi igazgató lélektani kézikönyve. Szerző engedélyével magyar nyelvre fordította Dr. Kiss Áron, nagykőrösi tanítóképezdei igazgató. Bp., 1874, Rosenberg Testvérek. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötés, gerincen címkékkel, kissé kopott borítóval, megerősített kötéssel, címlapon intézményi bélyegzőkkel és névbejegyzésekkel, egy lapon lapszéli, szöveget nem éri...
Posch Jenő: Lelki jelenségeink és természetük. Egy realista lélektan tervezete. I. rész. Bp., 1915., Pfeifer Ferdinánd. Átkötött félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, néhány lapon tollas aláhúzásokkal.
Doros Gábor: Házassággondozás. Az eugénia járható útjai. Dr. vitéz József Ferenc király herceg előszavával. Darányi Gyula bevezetésével. Bp.,[1940.],Magyar Családvédelmi Szövetség - Központi Házassági Tanácsadó és Gondozó Intézet. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Globális civil társadalom I. Szerk.: Helmut Anheier, Marlies Glasius és Mary Kaldor. Civil szellem sorozat III. Bp., 2004, Typotex. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón és néhány lapon kis sérüléssel.