Barna Jónás: Rákóczi árvái. A hazáért és szabadságért. Történetek a kuruc-labanc világból. Bp., én., Magyar Kereskedelmi Közlöny, 128 p. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kopott borítóval, javított, részben pótolt gerinccel.
Szvorényi József: A magyar irodalmi tanulmányok kézikönyve. A felgymnasiumi s felreáltanodai tanulók számára: - -. Pest, 1868, Heckenast Gusztáv, 2+453 p. + 1 t. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, benne újságkivágásokkal.
[Gárdonyi Géza] Göre Gábor: Göre Martsa lakodalma. Bp., [1897], Singer és Wolfner (Márkus Samu-ny.), 157+(3) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Kölcsey Antonia: Naplója. Bevezetéssel kiadta Kozocsa Sándor. Dedikált!
Bp.1938. Rózsavölgyi 143 l. Kozocsa Sándor dedikációjával! Kiadói papírkötésben, kis sérüléssel
Balázs Béla: Az igazi égszínkék
Mesék Bp. 1946?. Új Idők. 157 l. 1 sztl. lev. Számos egészoldalas és szövegközti rajzzal. Címlap hiányzik! Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott, hátul sérült
b. Eötvös József: A Nővérek. Bp., 1894. Ráth Mór. 284p. Aranyozott, festett, egészvászon kötésben. Kissé sérült, piszkos, egy lap kijár aranyozott lapszélekkel