Sebess Dénes: Bethlen István gróf. Történelmi korrajz, egy kortárs feljegyzései. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 328 p. Kiadói aranyozott félműbőr kötésben, kissé kopott gerinccel és kötéssel.
Horváth Mihály: A magyarok története rövid előadásban. Pest, 1868, Heckenast Gusztáv, 4+596 p. Negyedik, javított kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
2003 Csiffáry Gergely: Az 1552-es egri várvédő hősök névsora, sorsuk és az "egri név". Különlenyomat. A szerző, Csiffáry Gergely (1948-2014) által DEDIKÁLT példányban. Eger, Dobó István Vármúzeum Évkönyve, 239-362 p.
Kiss Imre: Szódavíz, egy magyar kultuszital. Szikvíz ipartörténeti album. Soda water, a cult drink in Hungary. Book of soda-industry history. Bp.,(2008),MOSZI. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Benda Kálmán: "Egy lengyel királyi tanácsos levele" 1710. A szerző, Benda Kálmán (1913-1994) történész által Koós Judit (1923-2006) művészettörténész, műkritikus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1979, Akadémiai-ny., 253 - 265+1 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés.
Vajda Emil, Dr.: Kossuth Lajos. Élet és jellemrajz. Bp. 1892., Franklin. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon kötésben, kopott borítóval, a hátsó borítón hiánnyal, névbélyegzőkkel.
C. Lewis Broad: The year in story and picture. [Az 1938-as év krónikája.] London, én.,Hutchinson & Co. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal, köztük a fotókon ismert emberekkel. (Pl.: Chamberlain, Hitler.) Kiadói papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal, a gerincen kis szakadással.
G. C. Baravelli: Das letzte Bollwerk der Sklaverei Abessinien. Roma,(1935),"Novissima". Német nyelven. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
Dr. Dénes István: Mentsük meg a Dunántúlt! Bp., 1936., Fráter és Társa, 77+2 p. Első kiadás. Egészoldalas térképvázlattal. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, az elülső borítón hajtásnyommal, laza fűzéssel, részben elvált fűzéssel.
Mailáth Kálmán József Gróf: A Mailáth-család tragoediája. Bp., 1883., Károlyi, Morvai és Mérei, 1 + 48 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, foltos borítóval, kijáró lapokkal.