A Klotild Szeretetház-Egyesület emlékkönyve. Szerk.: Palmer Kálmán. Bp., 1904, Pesti Könyvnyomda Rt., 116 p. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli félvászon-kötésben, részben kissé foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, bélyegzővel.
Dávid Gyula: 1956 Erdélyben. Politikai elítéltek életrajzi adattára 1956-1965. Kolozsvár, 2006, Erdélyi Múzeum-Egyesület - Polis Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó szennylap kissé sérült.
Das XIX. Jahrhundert in Wort und Bild. Politische und Kultur-Gecshichte von Hans Kraemer. Erster und Zweiter Band. Berlin-Leipzig-Stuttgart-Wien, Deutsches Verlagshaus Bong & Co. Kiadói dombornyomott, aranyozott félbőr kötés, szakadt, hiányos gerinccel / half leather binding, damaged condition
Munkás, paraszt, értelmiség munkaverseny lázában ég! Agitatív antológiaköltészet Magyarországon, 1945-1956. Vál. és szerk.: L. Simon László. A bevezető tanulmányt írta: Buda Attila. Bp., 2002., Korona. Kiadói papírkötés.
A szerkesztő, L. Simon László (1972-) József Attila-díjas író, költő, szerkesztő, politikus, a Magyar Nemzeti Múzeum későbbi igazgatója által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Tar Ferenc: Lincoln magyar tábornoka. Asbóth Sándor életútja. Hévíz, 1998., Hévíz Város Önkormányzata. Kiadói papírkötés.
Az író, Tar Ferenc (1955-) által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Isaszegi János: A 21. század élettérháborúi a földért, a vízért, az élelemért, ... a létezésért! Válságövezetek konfliktusai és háborúi. Bp., 2015, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés.
Tschubi, Clara: Elisabeth, Kaiserin von Österreich und Königin von Ungarn. Leipzig, Verlag von Philipp Reclam. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, 9 db fotóval.
Balogh Ernő: Hittel és akarattal. Az ekevastól az atomenergetikáig. Szerk.: Fábián Erzsébet. H.n., 2018, magánkiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.