Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 145

Bujdosó Alpár: 299 nap. A szerző, Bujdosó Alpár (1935 - ) költő, mérnök által DEDIKÁLT példány. Bp.,2003,Magyar Műhely Kiadó - 1956-os Intézet. Fekete-fehér fotókkal illusztrált.  Kiadói papírkötés.
18299.

Rufpreis:
1 600 HUF
Nagy József: A Nagyatádi-féle földreform 1920-1928. A szerző, Nagy József (1929-2013) történész, főiskolai tanár által Szuhay Miklós (1928-2017) professzor, gazdaságtörténésznek dedikált! Eger, 1993, Bessenyei György Tanárképző Főiskola. 203 p. Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, máskülönben jó állapotban.
18300.

Rufpreis:
1 600 HUF
Remete László: A Szabó Ervin Könyvtár a Tanácsköztársaság alatt. (1919. március 21. - 1919. augusztus 1.) Tanulmány. Bp., 1957, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, 16 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval.
18301.

Rufpreis:
1 800 HUF
Makoldy Sándor: Nemes Hajnik Károly és a magyar országgyűlés gyorsirodája. Levéltári források alapján. I. kötet: 1806-1843. A szerző, Makoldy Sándor (1882-1958) gyorsírástörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1943., (Szalay-ny.), 304 p.+4 t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
18302.

Rufpreis:
3 000 HUF
2 db Bod Péter könyv: Felsőcsernátoni Bod Péter önéletirása. Bevezetéssel ellátta: Dr. Jancsó Elemér. Erdélyi Ritkaságok 4. Cluj-Kolozsvár, 1940, Minerva, 78+(2) p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült. + ,,A hazának... nem használni, mikor lehetne, nagy vétek. Bod Péter írásaiból, írásairól. Bp., 2002, Püski. Kiadói papírkötés.
18303.

2 db Bod Péter könyv: Felsőcsernátoni Bod Péter önéletirása. Bevezetéssel ellátta: Dr. Jancsó Elemér. Erdélyi Ritkaságok 4. Cluj-Kolozsvár, 1940, Minerva, 78+(2) p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült. + ,,A hazának... nem használni, mikor lehetne, nagy vétek". Bod Péter írásaiból, írásairól. Bp., 2002, Püski. Kiadói papírkötés.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
2 db Csornai ütközetról szóló könyv: Király Iván: Csornai ütközet krónikája. Csorna, 1976 DEDIKÁLT + Scarabantia c. folyóirat 1938. 1. száma. + a témához kapcsolódó gépelt levél
18304.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
John Chadwick: A lineáris B megfejtése. Ford.: Zsolt Angéla. Bp., 1980, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18305.

Rufpreis:
3 000 HUF
A Szilsárkányi Gazdaszövetség Népkönyvtára:  Gaal Mózes: Bethlen Gábor és kora.; Hozzákötve:  Budavára visszavétele. Írta egy szemtanu. Angolból fordította, előszóval, és jegyzetekkel ellátta: Deák Farkas. Bp., én., Franklin, 88; 168 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső tábla belsején és a hátsó szennylapon ceruzás bejegyzésekkel, bélyegzéssel.
18306.

Rufpreis:
3 000 HUF
Kisbán Emil: Virág Benedek (1754-1830.) Bp., 1937., Sziklatemplom-Bizottság, 67 p. + 4 t. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal.
18307.

Rufpreis:
2 000 HUF
Kenéz Béla: Ipari öntudatunk ébresztői és munkálói. Bp., 1943., Országos Iparegyesület. Kiadói félvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban.
18308.

Rufpreis:
2 400 HUF
Teleki Sándor: Emlékek Bemről. Szépirodalmi Kiskönyvtár 27-28. Bp., 1951, Szépirodalmi. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
18309.

Rufpreis:
1 600 HUF
Szalay Mihály: Kossuth Lajos élete. Kossuth születésének századik évfordulója alkalmából a magyar nép és serdülő ifjusága számára. Bp., 1902, Dobrowsky és Franke, borító nélküli példány, 16 p.
18310.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF