Nagy József: A Nagyatádi-féle földreform 1920-1928. A szerző, Nagy József (1929-2013) történész, főiskolai tanár által Szuhay Miklós (1928-2017) professzor, gazdaságtörténésznek dedikált! Eger, 1993, Bessenyei György Tanárképző Főiskola. 203 p. Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, máskülönben jó állapotban.
Remete László: A Szabó Ervin Könyvtár a Tanácsköztársaság alatt. (1919. március 21. - 1919. augusztus 1.) Tanulmány. Bp., 1957, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, 16 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval.
Makoldy Sándor: Nemes Hajnik Károly és a magyar országgyűlés gyorsirodája. Levéltári források alapján. I. kötet: 1806-1843. A szerző, Makoldy Sándor (1882-1958) gyorsírástörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1943., (Szalay-ny.), 304 p.+4 t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
2 db Bod Péter könyv: Felsőcsernátoni Bod Péter önéletirása. Bevezetéssel ellátta: Dr. Jancsó Elemér. Erdélyi Ritkaságok 4. Cluj-Kolozsvár, 1940, Minerva, 78+(2) p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült. + ,,A hazának... nem használni, mikor lehetne, nagy vétek". Bod Péter írásaiból, írásairól. Bp., 2002, Püski. Kiadói papírkötés.
2 db Csornai ütközetról szóló könyv: Király Iván: Csornai ütközet krónikája. Csorna, 1976 DEDIKÁLT + Scarabantia c. folyóirat 1938. 1. száma. + a témához kapcsolódó gépelt levél
A Szilsárkányi Gazdaszövetség Népkönyvtára:
Gaal Mózes: Bethlen Gábor és kora.; Hozzákötve:
Budavára visszavétele. Írta egy szemtanu. Angolból fordította, előszóval, és jegyzetekkel ellátta: Deák Farkas. Bp., én., Franklin, 88; 168 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső tábla belsején és a hátsó szennylapon ceruzás bejegyzésekkel, bélyegzéssel.
Szalay Mihály: Kossuth Lajos élete. Kossuth születésének századik évfordulója alkalmából a magyar nép és serdülő ifjusága számára. Bp., 1902, Dobrowsky és Franke, borító nélküli példány, 16 p.