Uhlyárik Jenő: Apologétika vagy a kath. vallás alapigazságának védelme. Az atheizmusról, pantheizmusról, materializmusról és darvinizmusról szóló függelékkel. Bp., 1908, Szent István-Társulat, 176 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, foltos címlappal, egy-két kissé sérült lappal.
Bitskey István: Humanista erudíció és barokk világkép. Pázmány Péter prédikációi. Humanizmus és Reformáció 8. Bp.,1979, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel papírlapon.
Sz. János ev. 3, 16. stb. számos nyelven és tájszóláson melyben a Brit és Külföldi Biblia-Társulat a Szent Írást nyomatja és terjeszti. Bp.,1895, Brit és Külföldi Biblia-Társulat. Kiadói kopottas aranyozott egészvászon-kötés.
Doktor Luther Márton kis kátéja. Bp., 1946., Magyar Luther-Társaság. Kiadói papírkötés. + Gaudy László: Házassági káté evangélikus hívek számára. Bp., 1936., Országos Luther Szövetség. Kiadói papírkötés.
Farkas József: Elbeszélések a magyarországi protestáns egyház hitbajnokainak és vértanuinak életéből. Bp., 1884., Hornyánszky Viktor. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, hat lap kijár.