Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 230

Pommereul, François-René-Jean: Contes théologiques, suivis des litanies des catholiques du dix-huitieme siecle et de poésies érotico-philosophiques; ou Recueil presque édifiant. Paris, 1783, Sorbonne. 303 p. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr kötésben, festett lapélekkel, első kötéstáblán Madame la Marquise de Boquestant névvel feliratozott későbbi címkével, kissé kopott borítóval és gerinccel, néhány kevés lap kissé foltos, máskülönben jó állapotban. Ritka! / In French languague, in leather binding, with some minor wear on cover ans spine, a very few pages a bit stained, otherwise in good condition.
18973.

Rufpreis:
32 000 HUF
84,88
91,43
18974.

Rufpreis:
50 000 HUF
132,63
142,86
18975.

Rufpreis:
26 000 HUF
68,97
74,29
18976.

Rufpreis:
22 000 HUF
58,36
62,86
Csokonai Vitéz Mihály: Csokonai Vitéz Mihály poétai munkái II. köt.: Anakreoni dalok. Írta: - -. Kiadta Máron Jósef. A tavasz. Írta Kleist. Fordította - - -. Hozzájárulnak Kleistnak némelly apróbb Darabjai. Bétsben, 1813, Pichler Antal, 1 (rézmetszetű címkép) t. + 1 (rézmetszetű sorozatcímlap) t. + 184 p.+1 (rézmetszetű kotta: A tavasz) t. Első összkiadás. A Csokonai Vitéz Mihály poétai munkái 4 kötetben lenne teljes. Korabeli, egységes, Biller Ferenc metszetével illusztrált kartonkötésben, kopott borítóval, possessori bélyegzéssel.
18977.

Csokonai Vitéz Mihály: Csokonai Vitéz Mihály poétai munkái II. köt.: Anakreoni dalok. Írta: - -. Kiadta Máron Jósef. A' tavasz. Írta Kleist. Fordította - - -. Hozzájárulnak Kleistnak némelly apróbb Darabjai. Bétsben, 1813, Pichler Antal, 1 (rézmetszetű címkép) t. + 1 (rézmetszetű sorozatcímlap) t. + 184 p.+1 (rézmetszetű kotta: A' tavasz) t. Első összkiadás. A Csokonai Vitéz Mihály poétai munkái 4 kötetben lenne teljes. Korabeli, egységes, Biller Ferenc metszetével illusztrált kartonkötésben, kopott borítóval, possessori bélyegzéssel.

Rufpreis:
20 000 HUF
53,05
57,14
18978.

Rufpreis:
1 000 HUF
2,65
2,86
Vas Gereben munkáinak együttes képes kiadása. I-X, XII. köt.:  I.: A régi jó idők.; II.: Nagy idők, nagy emberek. Magyar korrajz.; III.: A pörös atyafiak (3. kiadás.);  IV.: A nemzet napszámosai. (3. kiadás.);  V.: Egy alispán. (3. kiadás.);  VI.: Garasos arisztokráczia és hat elbeszélés. (3. kiadás.);  VII.: Tekintetes urak és kisebb elbeszélések. (3. kiadás.);  VIII.: Jurátus élet. Korrajz.; IX.: Életunt ember.; X.: Dixi. Korrajz.; XII.: Parlagi képek. Tormagyökerek. (3. kiadás);  Sajtó alá rendezte: Dr. Váli Béla és Dr. Sziklay János.  Gyulay László, Neogrády Antal és Góró Lajos rajzaival. [Bp.], én-1898-1900.,Franklin-Méhner Vilmos, 519+1; 4+XVI+3+8-506+1; 454; 494; 470; 446; 435;481+1; 486+1; 502; 4+371 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, néhol kisebb foltokkal, egy címlap foltos, két címlapon firkával, az utolsó kötetben az elülső szennylap és az előzéklap sérült. 11 kötet, a mű 12+1 kötetben teljes.
18979.

Rufpreis:
10 000 HUF
26,53
28,57
Simon Melinda: Kiadói és nyomdászjelvények Magyarországon 1801-1900. Bp., 2012, OSZK-Balassi. 396 p. Kiadói papírkötés.
18980.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,22
22,86
18981.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,92
17,14
Jung, Carl Gustav: Az ember és szimbólumai. Ford.: Matolcsi Ágnes. Bp., 1993., Göncöl Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
18982.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,22
22,86
Czuczor Gergely összes költői művei. Első teljes kiadás. Életrajzzal és jegyzetekkel ellátva. Sajtó alá rendezte: Zoltvány Irén. I-III. köt. Bp., 1899, Franklin-Társulat, 1 t. + 331+(1) p., 1 t. + 278 p., 1 t. + 335 p. Átkötött, modern félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
18983.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,92
17,14
Csathó Kálmán műve: A varjú a toronyórán.; Földiekkel játszó égi tünemény.; A kék táska.; Blanche avagy a szegény rokon.; Pókháló.; Te csak pipál ladányi. Egy úri penzió története.   Két kötet (A varjú a toronyórán.; Földiekkel játszó égi tünemény.) a szerző, Csathó Kálmán Jenő (1881-1964) író, színházi rendező által Bajor Gizi (1893-1951) színésznő részére DEDIKÁLT példányok. A többi 4 kötetben Bajor Gizi névbélyegzőivel.   Bp., 1916-1922, Singer és Wolfner. Átkötött félbőr-kötések, a borítókon kopásnyomokkal, laza kötésekkel, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
18984.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,92
17,14
22

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF