Héjas Endre: A sikeres méhészkedés feltételei, módja és eszközei. Bp., 1926, "Patria", 448 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, a gerincen sérüléssel, belül a lapok többségében jó állapotban.
D. C. Jarvis: A méz és más természetes készítmények. Egy orvos életműve: kísérletek és tanulmányok. Ford.: Szabados András. Bukarest, én., Apimondia. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, a borítón kis szakadással.
1870 Borászati füzetek. II. évf. VI. füzet. Szerk. és kiadják: Somssich Pál és Dr. Entz Ferenc. Pest, 1870, Kocsi Sándor-ny., 322-384 p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal.
Király Elemér - Zsigmond Ferenc: Borkezelés. Károlyi Szövetkezeti Könyvtár 13. szám. Bp., 1944, Magyar Szövetkezeti Liga. Kiadói papírkötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
Venesz József: Ételkészítés technikája. A véndéglátóipari tanulóiskolák számára. Bp., 1964, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó.Második, változatlan kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, a borító részben elvált a könyvtesttől, a címlap elvált a könyvtesttől, intézményi bélyegzéssel.
Nagymagyarország szakácskönyve. A legjobb magyar háziasszonyok receptjeiből összeállította: Lucullus. [Bp., 1939], Athenaeum-ny., 159+(1) p. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, sérült, foltos, a könyvtesttől elvált borítóval.
Vegyes diétás konyha tétel, 3 db: Truxa Frigyes: Milliók Szakácskonyha: A diétás konyha. Bp., 1933, Szerző. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borító elvált a könyvtesttől, a gerincen hiánnyal.; Rosenberg László: A diétás beteg szakácskönyve. Változatos étrendek. I. kötet: A gyomor-, a bélbetegségek és az epekő diétái. Dr. Hetényi Géza előszavával. Bp.,é.n., Novák Rudolf. Kiadói papírkötés, sérü...
1903 Útmutató a gazdasági tudósítók számára. 11. évf. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium kiadványai 1. sz. Bp., 1903, Pallas. Félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval.