[Bresztyenszky Adalbert Antal (176-1851)]: Adalberto Antonio Bresztyenszky: Elementa Algebrae, seu Arthimeticae generalis, ab - - -, ... Editio altera priore auctior, et emendatior. Jaurini [Győr], 1829.,Typis Leopoldi Streibig, XVI+414 p. Latin nyelven. Átkötött modern félműbőr-kötés, restaurált lapokkal, az utolsó oldal (415) hiányzik, foltos lapokkal, a lapok egy részén ceruzás bejegyzésekkel, ...
Navratil Imre: A gégebajok. Pest, 1866, Emich Gusztáv, IV+586+6 p.+XIV t. +1 p. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal, táblákkal. Korabeli félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, az elülső kötéstábla felső sarkán sérüléssel, hiánnyal, a hátsó kötéstáblán sérüléssel, vetemedéssel, foltos lapokkal.
[Bolyai János] Ioannis Bolyai de Bolya: Appendix. Editio nova. Ediderunt: Iosephus Kürschák, Mauritius Réthy, Béla Tőtössy. Lipsiae [Lipcse], 1903, B. G. Teubneri, 4 sztl. lev. + 40 p. + 7 (kihajtható) t. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, sérült gerinccel.
Seiffer, Dr. W.: Atlas und Grundriss der Allgemeinen Diagnostik und Therapie der Nervenkrankenheiten. München, 1902, Lehmann. Kiadói dombornyomott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Marcuse, Max (szerk.): Handwörterbuch der Sexualwissenschaft. Enzyklopädie der natur- u. kulturwissenschaftlichen Sexualkunde des Menschen. Bonn, 1926, A. Marcus & E. Weber. 221 p. Német nyelven. Második erősen bővített kiadás. Aranyozott gerincű félvászon kötésben, kissé sérült gerinccel és borítóval, megerősített kötéssel, néhány kevés lapon ceruzás és tollas jelöléssel. / In half linen binding,...
Abraham Henrik: Elemi fizikai kisérletek gyüjteménye. Ford.: Szijártó Miklós. I-II. köt. Első rész: Műhelymunkálatok. - Geometria és mekanika. - Hidrosztatika. - Termika. Második rész: Akusztika. - Optika. - Elektromosság és mágnesség. Bp., 1909, Franklin-Társulat, 280 p., 487 p. Szövegközi ábrákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötés, az I. kötet sérült, szétváló, a II. kötet pótolt borítóva...
Cholnoky Jenő - Kövesligethy Radó: A világegyetem. A föld és a csillagvilág fizikai tüneményeinek ismertetése I-II. köt. Bp.,[1914]., Athenaeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, két lap kijár az I. kötetből.
Vámossy Zoltán - Mansfeld Géza: Gyógyszertan. Bp., 1944., Antiqua. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, javított gerinccel, a hátsó borító egy kicsit kisebb a borító gerincén található vetemedés miatt, foltos lapokkal.
Detre László: Üzenetek a világűrből. Kozmikus hatások a Földön. Bp., (1939), Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 279 p+XVI t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Eredeti jó állapotú papírborítóval
Kiss József: A gyógyfű gőzölő készülékről, mint gyógy- és kozmetikai eszközről, vagyis: a rheuma, csúz, köszvény és iskiász házilag való gyógyításáról. Bp.,én.,Károlyi György-ny., 128 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis hiánnyal, szakadással.