Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 141

18000.

Welt-Gemälde-Gallerie oder Geschichte und Beschreibung aller Länder und Völker, ihrer Religionen, Stitten, Gebräuche u. s. w. ... Asien. Erster Band: China. Stuttgart, 1839., E. Schweizerbart, XII+529 p. +1-21, 24-72 ( acélmetszetű képtáblák) t + 1 (kihajtható térkép) t. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, s hátsó borítón kis sérüléssel, a táblák nem sorrendben jönnek, néhá...

Rufpreis:
14 000 HUF
36,27
40,00
ifj. Biás István: Marosvásárhely a szabadságharcz alatt. Függelékül: A marosvásárhelyi zenélőkút mestere. (Különlenyomat a ,,Marosvásárhely" 1900. évi folyamából). Marosvásárhely, 1900, Ev. Ref. Coll.-ny., 50 p. Átkötött, modern papírkötésben.
18001.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29
Danielik Nep[omuk] János: Columbus vagy Amerika fölfedezése. Pesten, 1856., Szent István-Társulat, (Herz János-ny.), 1 (címkép, Colombus Kristóf portréja) t. +VI+2+406 p.+ 1 (Aragoniai Ferdinand és Castiliai Isabella) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval.
18002.

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86
Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1929.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+ 1 térkép. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foltos lapélekkeel, de ezeket leszámítva jó állapotban.
18003.

Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1929.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+ 1 térkép. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a bor...

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86
11
Cholnoky Jenő (1870-1950): Afrika. I-II. köt. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 4+267 p. + 1 (színes, kihajtható térkép) t.; 4+1+268-488 p. + 1 (színes, kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal, és térképekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
18004.

Cholnoky Jenő (1870-1950): Afrika. I-II. köt. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 4+267 p. + 1 (színes, kihajtható térkép) t.; 4+1+268-488 p. + 1 (színes, kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal, és térképekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, de ...

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86
14
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára sorozat 7 kötete:   [Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1927.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 250+1 p.+XVI t. +2 (térképek) t. + 1 (térkép-melléklet) t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón kopásnyomokkal.;   Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában Indiába. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931], Franklin, 1 t. (címkép)+183 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák). Két egészoldalas térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.;   [Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 272 p.+23 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.;   [Merlin Moore Taylor (1886-1939)] Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 186+1 p.+ 20 t. Az oldalszámozáson belül egy egészoldalas térképpel. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón kopásnyomokkal.;   [Up de Graff, Fritz W. (1873-1927)]: F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1933.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. (címkép)+164+4 p.+28 (fekete-fehér fotók) t. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.;   [Pfizenmayer, Eugen Wilhelm (1869-1941)] E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1931], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 206 p. + 23 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (térkép) t. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.;   [Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+3 p.+28 t. (Fekete-fehér fotók.) +2 (térképek) t. + 1 (térkép-melléklet) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
18005.

Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára sorozat 7 kötete: [Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1927.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 250+1 p.+XVI t. +2 (térképek) t. + 1 (térkép-melléklet) t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón kopásnyomokkal.; Stein Aurél...

Rufpreis:
15 000 HUF
38,86
42,86
Hedin, Sven: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. Ford.: Kondor Alfréd. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1910], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VI+330 p. + 42 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói gazdagon aranyozott egészvászon-sorozatkötésben, a borítón némi kopással, a színes képtáblák hiányoznak.
18006.

Hedin, Sven: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. Ford.: Kondor Alfréd. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1910], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VI+330 p. + 42 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói gazdagon aranyozott egészvászon-sorozatkötésben, a borítón némi kopással, a színes képtáblák hi...

Rufpreis:
2 800 HUF
7,25
8,00
Debrecen Sz. Kir. Város. A város multja, jelene és jövője rövid áttekintésben. Főszerk.: Csobán Endre, Dr. Csürös Ferenc. Magyar városok fejlődése. Magyarország városai és vármegyéi I. Szerk.: Kiszely Gyula. [Unicus! Több kötete a sorozatnak nem jelent meg.] Bp., 1931., Vármegyei Könyvkiadó (Merkantil-ny.), 457+(3) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban.
18007.

Debrecen Sz. Kir. Város. A város multja, jelene és jövője rövid áttekintésben. Főszerk.: Csobán Endre, Dr. Csürös Ferenc. Magyar városok fejlődése. Magyarország városai és vármegyéi I. Szerk.: Kiszely Gyula. [Unicus! Több kötete a sorozatnak nem jelent meg.] Bp., 1931., Vármegyei Könyvkiadó (Merkantil-ny.), 457+(3) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon...

Rufpreis:
7 000 HUF
18,13
20,00
18008.

Mounteney Jephson, A[rthur] J[ermy] (1859-1908) - Stanley, H[enry M[orton] (1841-1904): A legsötétebb Afrikában. I-II. köt. I. köt.: A legsötétebb Afrikában Emin Pasa és zendülés Equatoriában. Kilencz havi élmények és fogság az utolsó szudáni tartományban. Stanley H. M. közreműködésével írta - -. II. köt.: A legsötétebb Afrikában ekvátoria kormányzójának fölkeresése, megszabadítása és visszavonulá...

Rufpreis:
6 500 HUF
16,84
18,57
1898 A Magyar Korona Országainak helységnévtára. 1898. A kereskedelemügyi m. kir. miniszter rendeletéből szerk. Dr. Jekelfalussy József. Bp., 1898, Pesti Könyvnyomda, 1 (Jelek és rövidítések magyarázata) sztl. lev.+IX+2+1038+2 p.+1(Jelek és rövidítések magyarázata) sztl. lev.+40 (hirdetések) sztl. lev. Izgalmas korabeli hirdetésekkel, közte Róth Miksa Üvegfestészeti Műtermének reklámjával. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, az elülső szennylap kijár és sérült a hátsó szennylap hiányzik.
18009.

1898 A Magyar Korona Országainak helységnévtára. 1898. A kereskedelemügyi m. kir. miniszter rendeletéből szerk. Dr. Jekelfalussy József. Bp., 1898, Pesti Könyvnyomda, 1 (Jelek és rövidítések magyarázata) sztl. lev.+IX+2+1038+2 p.+1(Jelek és rövidítések magyarázata) sztl. lev.+40 (hirdetések) sztl. lev. Izgalmas korabeli hirdetésekkel, közte Róth Miksa Üvegfestészeti Műtermének reklámjával. Kiadói ...

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa. Reprint kiadás. Kísérőfüzettel. Kiadói műbőr-kötés, kiadói kartontokban. Szép állapotban
18010.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,13
20,00
K[arl] Baedeker: Russland. Mit 14 Karten, 18 Plänen und 4 Grundrissen. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1897., Karl Baedeker, LII+458 p.+14 (térképek (Karten) t.; +13 (várostérképek (Pläne), 5 hiányzik) t. + 2 (alaprajz) t. 2 szövegközti alaprajzzal. Német nyelven. Vierte Auflage. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső kihajtható térkép szakadt, a hátsó javított, 5 várostérkép hiányzik
18011.

K[arl] Baedeker: Russland. Mit 14 Karten, 18 Plänen und 4 Grundrissen. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1897., Karl Baedeker, LII+458 p.+14 (térképek (Karten) t.; +13 (várostérképek (Pläne), 5 hiányzik) t. + 2 (alaprajz) t. 2 szövegközti alaprajzzal. Német nyelven. Vierte Auflage. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső kihajtható térkép szakadt, a hátsó javított, 5...

Rufpreis:
6 000 HUF
15,54
17,14

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF