Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 167

18226.

Bridge of Civilizations. The Near East and Europe c. 1100-1300. Edited by Peter Edbury, Denys Pringle, and Balázs Major. Oxford, 2019., Archaeopress Publishing Ltd. Angol nyelven. Izgalmas képanyaggal, térképekkel, alaprajzokkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Major Balázs (1975-) régész, történész, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanára, a Szíriai-Magyar Régészeti Misszió alapítója....

Rufpreis:
6 000 HUF
15,54
17,14

18227.

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86

Életképek. A Felvidékről kitelepített és Komáromban letelepedett családok albuma. Komárom, 2009., Kecskés László Társaság. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 500 példányban. +   Otthontalan emlékezett. Emlékkönyv a csehszlovák-magyar lakosságcsere 60. évfordulójára. Szerk.: Molnár Imre, Szarka László. Komárom, 2007., MTA Kisebbségkutató Intézet - Kecskés László Társaság. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18228.

Életképek. A Felvidékről kitelepített és Komáromban letelepedett családok albuma. Komárom, 2009., Kecskés László Társaság. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 500 példányban. + Otthontalan emlékezett. Emlékkönyv a csehszlovák-magyar lakosságcsere 60. évfordulójára. Szerk.: Molnár Imre, Szarka László. Komárom, 2007., MTA Kiseb...

Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29

18229.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43

18230.

Rufpreis:
48 000 HUF
124,35
137,14

Dudás Rudolf: A teremtés ősmagyar nyelven. The Magyar language of creation. Vancouver, 1999, Szerzői - Szikamber Kör. Kiadói papírkötés.
18231.

Rufpreis:
5 000 HUF
12,95
14,29

Aluta 1970 I-II, 1971., 1974-1975. St. Gheorghe/Sepsiszentgyörgy, 1970-1975, Sepsiszentgyörgyi Múzeum. Sepsiszentgyörgyi múzeumi értesítő, román és magyar nyelven. Kiadói papírkötés, kopott borítókkal, 3 gerincen kézi feliratozással.
18232.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,33
10,29

Igazságot Magyarországnak! Trianon kegyetlen tévedései. A Pesti Hírlap ötvenéves fennállása alkalmából. Szerk.: Légrády Ottó. Irredenta kiadvány, gazdag képanyaggal, térképekkel, érdekes írásokkal. Bp.,én.,Légrády, 160 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel, hiányzó szennylapokkal.
18233.

Rufpreis:
1 800 HUF
4,66
5,14
9

18234.

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86

Kertész Árpád: A nyomtatott betű története és útja Magyarországon. Bp., 1941, Magyar Nyomdászok Társasága (Pesti Lloyd-ny.), 300 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, belül jó állapotban.
18235.

Rufpreis:
1 800 HUF
4,66
5,14

Dr. Cserép József: Római régiségek. A gymnasiumi ó-klasszikus írók olvasásához segéd-könyvnek. Bp., 1888, Franklin-Társulat, 176 p. + 1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Szövegközi illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, kissé sérült lapszélekkel.
18236.

Rufpreis:
1 800 HUF
4,66
5,14

Kiss István, R[ugonfalvi]: II. Rákóczi Ferencz erdélyi fejedelemmé választása. Írta és adattárral ellátta: - - . Közlemények a br. Radvánszky-család levéltárából V. kötet 4. szám. Bp., 1906, Athenaeum, 244 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, ragasztott gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel (Báró Radvánszky Albert ajándéka).
18237.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF