Bridge of Civilizations. The Near East and Europe c. 1100-1300. Edited by Peter Edbury, Denys Pringle, and Balázs Major. Oxford, 2019., Archaeopress Publishing Ltd. Angol nyelven. Izgalmas képanyaggal, térképekkel, alaprajzokkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Major Balázs (1975-) régész, történész, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanára, a Szíriai-Magyar Régészeti Misszió alapítója....
Életképek. A Felvidékről kitelepített és Komáromban letelepedett családok albuma. Komárom, 2009., Kecskés László Társaság. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 500 példányban. + Otthontalan emlékezett. Emlékkönyv a csehszlovák-magyar lakosságcsere 60. évfordulójára. Szerk.: Molnár Imre, Szarka László. Komárom, 2007., MTA Kiseb...
Kertész Árpád: A nyomtatott betű története és útja Magyarországon. Bp., 1941, Magyar Nyomdászok Társasága (Pesti Lloyd-ny.), 300 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, belül jó állapotban.
Dr. Cserép József: Római régiségek. A gymnasiumi ó-klasszikus írók olvasásához segéd-könyvnek. Bp., 1888, Franklin-Társulat, 176 p. + 1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Szövegközi illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, kissé sérült lapszélekkel.
Kiss István, R[ugonfalvi]: II. Rákóczi Ferencz erdélyi fejedelemmé választása. Írta és adattárral ellátta: - - . Közlemények a br. Radvánszky-család levéltárából V. kötet 4. szám. Bp., 1906, Athenaeum, 244 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, ragasztott gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel (Báró Radvánszky Albert ajándéka).