A hetvenötéves Magyar Állami Operaház. 1884-1959. Bp., 1959, Magyar Állami Operaház (Révai-ny.). Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papírszalaggal.
Molnár Antal (1890-1983) zenetörténész, zeneszerző 8 db könyve (mind első kiadás, közte 4 DEDIKÁLT): Bach. Magyar zenepolitika. Bp., 1927, Rózsavölgyi. Kiadói papírkötés.; A zene és az élet. Dante új könyvtár. Bp., 1946, Dante. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, a címlap tetején kis kivágással.; Bartók művészete. Emlékezésekkel a művész életére. Bp., [1948], Rózsavölgyi. Kiadói pap...
A magyar muzsika könyve. Szerk.: Dr. Molnár Imre. Bp., 1936, Havas Ödön (Merkantil-Nyomda), 632 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, egyébként jó állapotban.
Falk Géza: A magyar muzsika mesterei. Bp., 1937, Dante, 1 t. + 206+(2) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző, Falk Géza (1899-1945) által DEDIKÁLT példány.
Molnár Antal: Gyakorlati zeneesztétika. Bp., 1971, Zeneműkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír borítóban. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Molnár Antal (1890-1983) zenetörténész, zeneszerző által DEDIKÁLT példány.
Képes magyar zenetörténet. Szerk.: Kárpáti János. Bp., 2011, Rózsavölgyi. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. 2 db CD-melléklettel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.