Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 94

Az 1848-ki forradalom történelme Lamartinetől. Ford.: Zsilinszky Mihály. I. köt. Pest, 1873, Légrády, 311+V p. Korabeli átkötött aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
18205.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
Magyar Bálint (szerk.): A magyar maffiaállam. A szerző, Magyar Bálint (1952-) szociológus, történész, politikus, volt oktatási miniszter, az SZDSZ alapító tagja, 1998-tól 2000-ig elnöke által Haraszty István Édeskének (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek DEDIKÁLT! Bp.,2015, Noran Libro. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18206.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Magyar Bálint (szerk.): Magyar polip 2. A posztkommunista maffiaállam. A szerkesztő, Magyar Bálint (1952-) szociológus, történész, politikus, volt oktatási miniszter, az SZDSZ alapító tagja, 1998-tól 2000-ig elnöke által Haraszty István Édeskének (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek és feleségének DEDIKÁLT! Bp.,2014, Noran Libro. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18207.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Száraz Miklós György: Fájó Trianon. Bp., 2019, Scolar. Kiadói kartonált papírkötés.
18208.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
1990 A nemzeti megújhodás programja (az MDF kormány programja) + Parlamenti Almanach 1990
18209.

Rufpreis:
1 000 HUF
II. Rákóczi Ferenc: Confessio peccatoris. + Memoirs. Ford.: Bernard Adams. Bp., 2019, Corvina. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
18210.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
Esterházy Péter: Harmonia caelestis. Bp.,2001,Magvető. Kiadói kissé kopott kartonált papírkötés.
18211.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47
Thuróczy János: A magyarok krónikája. (Az 1486-ban Augsburgban nyomtatott, az Országos Széchényi Könyvtárban őrzött ősnyomtatvány színezett fametszeteinek hasonmásával illusztrálva). Ford.: Horváth János. Bibliotheca Historica. Bp., 1978, Magyar Helikon. Kiadói nyl-kötés, kiadói papír védőborítóban. Számozott (921./3000) példány!
18212.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
21
Gulággal kapcsolatos könyvtétel, 4 db:   Menczer Gusztáv: A Gulág rabtelepei. A bolsevizmus népirtásának színtere. Bp., 2016, Századvég. Kiadói kartonált papírkötés.;  Levan Berdzenisvili: Szent sötétség. A gulág utolsó napjai. Ford.: Bazsó Márton. A fordító által aláírt példány. Bp., 2019, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.;   Dobos Erzsébet: 70 év után a Gulágról. Volt hadifoglyok visszaemlékezései. DEDIKÁLT! Bp., 2017, Szerzői. Kiadói papírkötés.;   Lovas Márton: Magyar voltam a Gulágon. hn., 1989, Széchényi Kiadó Kft. Kiadói papírkötés.;
18214.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
Erdély története napjainkig I-III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban, kiadói zsugofóliában.
18215.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Eduard Fuchs: Az erkölcsök története az újkorban I-III. köt. I. köt.: A renaissance. II. köt.: A gáláns kor. III. köt.: A nagy forradalomig. Bp., én., Világirodalom. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, az I. kötet gerince sérült, levált, a III. kötet elülső előzéklapja szakadt, sérült. Számozott, 855. számú példány.
18216.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
Karol Sauerland: Együtt egyedül - a szolidaritás naplója. [Bp.],2015., Közép- és Kelet-Európai Történelem és Társadalom.Kutatásáért Közalapítvány. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
18217.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF