Gombocz Zoltán: Honfoglaláselőtti török jövevényszavaink. Magyar Nyelvtudományi Társaság kiadványai 7. sz. hn., én.(1960-1970), Könnyüipari Gép Adatfeld. V. Sokszorosító Részlegében. 1908-as reprint kiadása. Kiadói papírkötés. Megjelent 200 példányban.
Buchholz, Ernst Ferdinand: Historischer Bildersaal oder Gemälde merkwürdiger Begebenheiten aus der Geschichte; ausgezeichnete Biographien und Charakterschilderungen nebst interessanten Anekdoten aus dem leben berühmter Menschen der ältern und neuren Zeit. Fünfter u. Sechster Theil. [5-6. köt. Egy kötetben]. Pest, 1811, Konrad Adolph Hartleben, 1 (címkép, rézmetszet) t.+2 sztl. lev.+140 p.; 1 t.+2 sztl. lev.+141-276 p.+2 sztl. lev. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, viseltes, sérült borítóval, kissé foltos, helyenként kissé sérült lapokkal, kisebb lapszéli ázásnyomokkal.
Szekfű Gyula: Felelet a száműzött Rákóczi dolgában. Különlenyomat az Akadémiai Értesítőből. Bp., 1914., Benkő Gyula, 12 p. Későbbi félvászon kötésben, papírborítót ráragasztották, borítón aranyozott címkével, belső kötéstáblán Ex libris dr. Kovács József.
Gaal Mózes: Napoleon. A hadvezér, az uralkodó és az ember. Bp., 1911., Athenaeum. Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói aranyozott illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel.
Kéri László.:Tíz év próbaidő. A magyar átmenet politikai szociológiája. Bp., 1998 Helikon Kiadó, Kiadói kartonált papírkötésben, Haraszty István festőművésznek "Édeskének" DEDIKÁLT
Nehézsorsúak. Magyarok szovjet rabszolgaságban. Gulag-túlélők vallomásai. Sára Sándor dokumentumfilmje a tanulmányokkal. Szerk.: Tál Gizella, és Raffai István. A szerkesztő, Raffai István (1940-2020) hírlapíró, szerkesztő és Sára Sándor (1933-2019) operatőr által DEDIKÁLT példány. Veszprém, 2006, Új Horizont. Kiadói kartonált papírkötés.
[Buharin, Nyikolaj Ivanovics] Nikoláj Bucharin: Osztályharc és forradalom Oroszországban. Ford.: Szamuely Tibor. Kommunista Könyvtár. Bp., 1919, Kommunisták Magyarországi Pártja (a borító szerint Magyarországi Szocialista Párt kiadása), 62 p. Második (magyarországi) kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval.