Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 94

Gombocz Zoltán: Honfoglaláselőtti török jövevényszavaink. Magyar Nyelvtudományi Társaság kiadványai 7. sz. hn., én.(1960-1970), Könnyüipari Gép Adatfeld. V. Sokszorosító Részlegében. 1908-as reprint kiadása. Kiadói papírkötés. Megjelent 200 példányban.
18230.

Rufpreis:
2 000 HUF
Buchholz, Ernst Ferdinand: Historischer Bildersaal oder Gemälde merkwürdiger Begebenheiten aus der Geschichte; ausgezeichnete Biographien und Charakterschilderungen nebst interessanten Anekdoten aus dem leben berühmter Menschen der ältern und neuren Zeit. Fünfter u. Sechster Theil. [5-6. köt. Egy kötetben]. Pest, 1811, Konrad Adolph Hartleben, 1 (címkép, rézmetszet) t.+2 sztl. lev.+140 p.; 1 t.+2 sztl. lev.+141-276 p.+2 sztl. lev. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, viseltes, sérült borítóval, kissé foltos, helyenként kissé sérült lapokkal, kisebb lapszéli ázásnyomokkal.
18231.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Szekfű Gyula: Felelet a száműzött Rákóczi dolgában. Különlenyomat az Akadémiai Értesítőből. Bp., 1914., Benkő Gyula, 12 p. Későbbi félvászon kötésben, papírborítót ráragasztották, borítón aranyozott címkével, belső kötéstáblán Ex libris dr. Kovács József.
18232.

Rufpreis:
2 000 HUF
Dan Berindei - Csucsuja István: 1877. A függetlenségi háború és Erdély. Bukarest, 1977, Politikai Könyvkiadó. Kiadói papírkötés.
18233.

Rufpreis:
2 400 HUF
Gaal Mózes: Napoleon. A hadvezér, az uralkodó és az ember. Bp., 1911., Athenaeum. Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói aranyozott illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel.
18234.

Rufpreis:
1 600 HUF
Kéri László.:Tíz év próbaidő. A magyar átmenet politikai szociológiája. Bp., 1998 Helikon Kiadó, Kiadói kartonált papírkötésben, Haraszty István festőművésznek Édeskének DEDIKÁLT
18235.

Kéri László.:Tíz év próbaidő. A magyar átmenet politikai szociológiája. Bp., 1998 Helikon Kiadó, Kiadói kartonált papírkötésben, Haraszty István festőművésznek "Édeskének" DEDIKÁLT

Rufpreis:
2 000 HUF
Ormos Mária: Padovától Trianonig 1918-1920. A szerző, Ormos Mária (1930-2019) Széchenyi-díjas történész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1983, Kossuth. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
18236.

Rufpreis:
2 400 HUF
Nehézsorsúak. Magyarok szovjet rabszolgaságban. Gulag-túlélők vallomásai. Sára Sándor dokumentumfilmje a tanulmányokkal. Szerk.: Tál Gizella, és Raffai István. A szerkesztő, Raffai István (1940-2020) hírlapíró, szerkesztő és Sára Sándor (1933-2019) operatőr által DEDIKÁLT példány. Veszprém, 2006, Új Horizont. Kiadói kartonált papírkötés.
18237.

Rufpreis:
2 000 HUF
Szigethy Gábor: 1956 árnyéka. hn., 2005., Emlékszoba Bt. Kiadói papírkötés.
18238.

Rufpreis:
2 000 HUF
[Buharin, Nyikolaj Ivanovics] Nikoláj Bucharin: Osztályharc és forradalom Oroszországban. Ford.: Szamuely Tibor. Kommunista Könyvtár. Bp., 1919, Kommunisták Magyarországi Pártja (a borító szerint Magyarországi Szocialista Párt kiadása), 62 p. Második (magyarországi) kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval.
18239.

Rufpreis:
2 000 HUF
Tordai György: Horárik János. Bp., 1954., Művelt Nép. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással.
18240.

Rufpreis:
1 600 HUF
18241.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF