Rudyard Kipling: Az elefántkölyök. Ford.: Jékely Zoltán és Szász Imre. Krenner István rajzaival. A grafikus, Krenner István (1948-) karikaturista által DEDIKÁLT példány. Bp., 1983, Móra. Második kiadás. Kiadói papírkötés,
Gárdai Oszkár - Szinetár György: Mesél az Élet. Bp.,(1933.),Novák J., 1 (díszcímlap) t. + 222+1 p. A címlap és az illusztrációk Szűr Szabó József munkája. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső borítón felragasztott eredeti fényképpel, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, a gerincen kis sérüléssel.
2 db orosz mesefüzet: A farkas és a gyerekek. Orosz népmese. + Agniya Lvovna Barto: Játékok. Moszkva, 1986, "Gyetszkaja Literatura". Színes illusztrációkkal. Orosz nyelven. Kiadói tűzött papírkötés.
Kubasta, Vojtech: Csipkerózsika. Prága, 1979., Artia. Első kiadás. 3D térbeli mesekönyv Vojtech Kubasta (1914-1992) könyvtervével és rajzaival! Kiadói kartonált papírkötés, egy helyen szakadt, kis hiány
Carol Watson: Aesop's Fables. Retold by - -. Adapted by Katie Daynes. Illustrated by Nick Price. London, 2007,Usborne. CD-rommal. Kiadói kartonált papírkötés.
Fekete Oszkár: Hüvelyk Matyi leghitelesebb története. Orosz Pál illusztrációival. Bp., 1948., (Posner-ny.,) 47 p.+6 t. Átkötött félvászon-kötés, a rajzokat kiszínezték, az utolsó lapon gyerekrajzzal, egy lap javított.