Baradlai János - Bársony Elemér: A magyarországi gyógyszerészet története I-II. köt. Baradlai János: I. köt.: Az ősidőktől 1800-ig. Bársony Elemér: II. köt.: 1800-tól a legújabb időkig. Függelék: A magyarországi gyógyszertártulajdonosok arcképcsarnoka. Bp., 1930, A Magyarországi Gyógyszerész-Egyesület,(Kunossy-ny.), 493 p.;711+1+64 (arcképcsarnok) p. Egyetlen kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel és gerinccel, régi bélyegzésekkel.
Argenti Döme: Hasonszenvi gyógymód és gyógyszertan kezdő h. orvosok és művelt nemorvosok használatára. I. kötet. Pest, 1864., Grill Károly, VI+2+492 p. Ötödik, bővített kiadás. Borító nélküli példány, a könyvtest kettévált, foltos lapokkal, ceruzás bejelölésekkel.
Flautner Lajos - Sárváry András (szerk.): A sebészet és traumatológia tankönyve. Semmelweis, Budapest, 2003. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Heitzmann - Zuckerkandl: Anatomischer Atlas der desckiptiven Anatomie des Menschen. Zweiter Band - II. kötet. Bécs-Lipcse, 1905, Wilhelm Braumüller. 9., teljesen átdolgozott kiadás. 673 fekete-fehér és színes képpel. Német nyelven. Kiadói aranyozott, vaknyomásos szecessziós egészvászon kötés, sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, laza kötéssel. Csak a II. kötet!
Pécsi Gusztáv: A modern fizikai axiómák válsága. Bp., 1907, Stephaneum, 93+1 p. Átkötött egészvászon-kötésben, szecessziós ex libris-szel: "Einczinger Ferenc könyve, rajta csókolózó lovag és szerelme, klisé, papír, jelzett a dúcon, 12x6 cm." Valamint a borítón "Ex libris Einczinger" díszítéssel.
Einczinger Ferenc. (1879-1950) festő- és, grafikusművész.
Kricsfalvi Péter: Stressz a lelke mindennek. Dimenzió, Budapest, 2006. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval. A szerző által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek DEDIKÁLT!