Bartók Béla: Népzenénk és a szomszéd népek népzenéje. 127 dallammal. Népszerű Zenefüzetek 3. sz. Bp., [1934], Somló Béla, 36 p. + 32 (Bartók Béla kézirata után sokszorosított kották) p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
Szabolcsi Bence: A melódia története. Vázlatok a zenei stilus multjából. Bp., 1950, Cserépfalvi, 157+(3) p. + 14 (fekete-fehér képek) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kisebb ázásnyommal.
A magyar muzsika könyve. Szerk.: Dr. Molnár Imre. Bp., 1936, Havas Ödön (Merkantil-Nyomda), 632 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, egyébként jó állapotban.
Weiner Leó: Streichquartett No. 1 (Es dur) für Klavier zu vier Händen. Op. 4. Berlin, én., Ed. Bote & G. Bock, 71 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval.
A szerző, Weiner Leó (1885-1960) Kossuth-díjas zeneszerző által Adler Marianne izraelita származású zongoratanárnő, Szendy Árpád (1863-1922) zongoraművész és - tanár, zeneszerző tanítványa részére DEDIKÁLT példány.
1910 Szendy Árpád (1863-1922) zongoraművész és - tanár, zeneszerző által saját kezűleg írt képeslapja Herzfeld Viktor (1856-1919) zeneszerző, hegedűművész, karmester, zenekritikus, a budapesti Zeneakadémia tanára részére, sarkain törésnyomokkal.