Dr. O. Schmeil: Leitfaden der Pflanzenkunde. Ein Hilfswerk für den Unterricht an höheren Lehranstalten. Schmeils Naturwissenschaftliches Unterrichtswerk. Leipzig, 1934.,Quelle&Meyer. Német nyelven. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, hiányzó elülső szennylappal
Kovátsits László: Silógazdálkodási útmutató kisgazdák részére. Magyaróvári M. Kir. Növénytermesztési és Növénynemesítő Kisérleti Intézet 4 sz. kiadványa. Mosonmagyaróvár, 1942., Magyaróvári M. Kir. Növénytermesztési és Növénynemesítő Kísérleti Intézet,(Győr, Baross-ny.) Kiadói papírkötés, a borítón bejegyzéssel.
Váncza József: A mi süteményeskönyvünk. Váncza sütőpor receptkönyve. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Reprint kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
4 db szakácskönyv - Lévai Anikó: A konyhaablakból; Dr. Oetker szakácskönyvtár; Turós Emil: Nagy saláta könyv; Sopron és környéke. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Özvegy Marie Kauders: Teljes izraelita szakácskönyv a húsvéti konyha figyelembevételével. Bp., 2009, Gabbiano Print Kft. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban. Készült az eredeti német nyelvű könyv második kiadása alapján (Prága, 1890, Jakob B. Brandeis).
4 db szakácskönyv: Hunyady Erzsébet: A jó házi konyha. Így kell főzni! I. Vegyes sütemények. (sérült); F. Nagy Angéla: Saláta ABC; Häckl J. Vilmos: Arab konyha; Monspart Éva: Lefagyasztva. Változó állapotban.