Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 161

Abauj-Torna vármegye és Kassa. Szerk.: Dr. Sziklay János és Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai (Magyarország monográfiája) I. kötet. Bp., 1896, Apollo Irodalmi és Nyomdai Rt. (Légrády-ny.), 1-384+417-432+401-579+(3) p. + 11 (3 chromolitográfia) t. + 1 (Kassa, színes, kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, nyomdahibás (1-384+417-432+401-579+(3) p.), az egyik chromolitográfia hiányzik és a 3-ból az egyik duplum, tehát összesen 2 litográfia hiányzik, a vármegye térkép hiányzik, összesen csak 11 táblával és 1 térképpel.
18014.

Abauj-Torna vármegye és Kassa. Szerk.: Dr. Sziklay János és Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai (Magyarország monográfiája) I. kötet. Bp., 1896, "Apollo" Irodalmi és Nyomdai Rt. (Légrády-ny.), 1-384+417-432+401-579+(3) p. + 11 (3 chromolitográfia) t. + 1 (Kassa, színes, kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, nyomdahibás (1-384+417-432+401-579+(3) p.), az egyik chromolitográfia hiányzik és a 3-ból az egyik duplum, tehát összesen 2 litográfia hiányzik, a vármegye térkép hiányzik, összesen csak 11 táblával és 1 térképpel.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,22
22,86
27
Alföldi: A Habsburgok jövője: Budapest. Politikai röpirat. Bp., 1891, Gerő és Kostyál, 31 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval. Aukción még nem szerepelt. Ritka!
18015.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,96
8,57
Siklóssy László: Hogyan épült Budapest? (1870-1930). A Fővárosi Közmunkák Tanácsa története. Rakovszky Iván előszavával. Bp., 1985, ÁKV. Egy kihajtható színes térképpel, fekete-fehér fotókkal illusztrált. Reprint kiadás. Kiadói illusztrált műbőr kötés, jó állapotban.
18016.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,96
8,57
Tábori Kornél - Székely Vladimir: A bűnös Budapest. Hamisjátékosok, zsarolók, hamisítók, uzsorások, furcsa bűnösök, anarkisták, gyilkosok, szezonbűnösök Bp.,1908., A Nap-ny.,111 p. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen javítással, a hátsó borítón és az utolsó 3 lap felső szélén hiánnyal, foltos lapokkal.
18017.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,61
11,43
Budapest áramellátásának története. 1893-1933. Bp., 1934, Budapest Székesfőváros Elektromos Művei (Bp. Székesfőv. Háziny.), 297 p.+ 20 t. (ebből 15 kihajtható). Gazdag szövegközi képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, az utolsó néhány lap kissé hullámos.
18018.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,96
8,57
Porzó (Ágai Adolf): Utazás Pestről-Budapestre 1843-1907. Rajzok és emlékek a magyar főváros utolsó 65 esztendejéből. Bér Dezső, Garai Ákos, Homicskó Athanáz és Mühlbeck Károly rajzaival. Erdélyi [Mór] fényképeivel. Bp., 1909, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.. Második kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kis sérüléssel.
18019.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,31
5,71
Budapest és Pest fürdőinek és gyógyforrásainak irodalma. A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapesti Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai II. Bp., 1933. Kartonált papírkötésben
18020.

Rufpreis:
1 400 HUF
3,71
4,00
Régi magyar világjárók. Összeáll.: Borsody Bevilaqua Béla. Szerk. és az előszót írta: Agárdi Ferenc. Bp., 1954, Művelt Nép. Kiadói illusztrált félvászon-kötés. Megjelent 4000 példányban. + Agárdi Ferenc: A nagyvilág magyar vándorai.(Régi magyar világjárók II.) Bp., 1955, Művelt Nép. Kiadói illusztrált félvászon-kötés.
18021.

Rufpreis:
5 000 HUF
13,26
14,29
18022.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,08
10,86
18023.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,67
12,57
18024.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,43
8,00
Berzeviczy Albert: Itália. Úti rajzok és tanulmányok. I-II. köt. [Egy kötetben]. Bp., 1924, Franklin-Társulat, 307+(1) p., 344 p. Harmadik, bővített kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Egészvászon-kötésben, kissé foltos borítóval, egy-két kissé sérült lappal, helyenként kissé foltos lapokkal.
18025.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,61
11,43

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF