Abauj-Torna vármegye és Kassa. Szerk.: Dr. Sziklay János és Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai (Magyarország monográfiája) I. kötet. Bp., 1896, "Apollo" Irodalmi és Nyomdai Rt. (Légrády-ny.), 1-384+417-432+401-579+(3) p. + 11 (3 chromolitográfia) t. + 1 (Kassa, színes, kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, nyomdahibás (1-384+417-432+401-579+(3) p.), az egyik chromolitográfia hiányzik és a 3-ból az egyik duplum, tehát összesen 2 litográfia hiányzik, a vármegye térkép hiányzik, összesen csak 11 táblával és 1 térképpel.
Alföldi: A Habsburgok jövője: Budapest. Politikai röpirat. Bp., 1891, Gerő és Kostyál, 31 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval. Aukción még nem szerepelt. Ritka!
Siklóssy László: Hogyan épült Budapest? (1870-1930). A Fővárosi Közmunkák Tanácsa története. Rakovszky Iván előszavával. Bp., 1985, ÁKV. Egy kihajtható színes térképpel, fekete-fehér fotókkal illusztrált. Reprint kiadás. Kiadói illusztrált műbőr kötés, jó állapotban.
Tábori Kornél - Székely Vladimir: A bűnös Budapest. Hamisjátékosok, zsarolók, hamisítók, uzsorások, furcsa bűnösök, anarkisták, gyilkosok, szezonbűnösök Bp.,1908., A Nap-ny.,111 p. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen javítással, a hátsó borítón és az utolsó 3 lap felső szélén hiánnyal, foltos lapokkal.
Budapest áramellátásának története. 1893-1933. Bp., 1934, Budapest Székesfőváros Elektromos Művei (Bp. Székesfőv. Háziny.), 297 p.+ 20 t. (ebből 15 kihajtható). Gazdag szövegközi képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, az utolsó néhány lap kissé hullámos.
Porzó (Ágai Adolf): Utazás Pestről-Budapestre 1843-1907. Rajzok és emlékek a magyar főváros utolsó 65 esztendejéből. Bér Dezső, Garai Ákos, Homicskó Athanáz és Mühlbeck Károly rajzaival. Erdélyi [Mór] fényképeivel. Bp., 1909, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.. Második kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kis sérüléssel.
Budapest és Pest fürdőinek és gyógyforrásainak irodalma. A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapesti Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai II. Bp., 1933. Kartonált papírkötésben