Lollok Lénárd: A Szent István királyról nevezett budapesti templom belsejének rövid ismertetése. A fölszentelés alkalmából közli - - prépost-plébános. Bp., 1905, Hornyánszky-ny., 101 p. + 17 t. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, tulajdonosi névbélyegzőkkel, néhány képtábla kijár, a könyvet bal felső sarkánál átlyukasztották.
1937-1939+1942 Szent Antal. Képes havi folyóirat 3 teljes évfolyama (1937-1938-1939) és az 1942-es évfolyam 7 száma. A borítók egy részén Závory Zoltán (1906-2000) grafikájával. Változó állapotban, közte sérült borítójú is.
Radó Polikárp: Az ószövetség története a szentírás alapján. Bp., 1937., Szentírás-Egyesület. Egészoldalas képtáblákkal, szövegközti könyvdíszekkel illusztrált. Kiadói álbordás egészvászon-kötés, az elülső borítón aranyozott címfelirattal, és aranyozott illusztrációval, laza kötéssel, egy tulajdonosi bejegyzéssel
Grundfötter, Bernhard Heinrich: Anleitung zur christlichen Vollkommenheit, insbesondere nach der Lehre des heiligen Kirchenlehrers Thomas von Aquin. Regensburg, 1891, Verlags-Anstalt vorm G. J. Manz, XXVIII+625+(3) p. Német nyelven. Átkötött, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé foltos gerinccel, belül jó állapotban.
Havas Károly: Az inkvizició története. Több kútforrás nyomán írta: - - . 22 műmelléklettel. Bp., 1927, Rozsnyai Károly, 504 p. + 22 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, helyenként foltos lapokkal.
Szimonidesz Lajos: A világ vallásai. I.-II. köt. [Komplett]. I.: Primitív és kultúrvallások. Iszlám és buddhizmus. II.: Zsidóság és kereszténység. Bp., [1928], Dante, 306+(14) p.+ 56 t.+ 1 térkép; 318+(21) p.+ 57 t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal. Kiadói gazdagon aranyozott egészvászon-kötés, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kijáró lappal.
Dedek Crescens Lajos: A karthausiak Magyarországban. Fraknói Vilmos előszavával. Bp., 1889., Szerzői,(Szent István-ny.), III+254+4 p. Telegdy László, és Nagy Lázár rajzaival. Szövegközti illusztrációkkal. Félvászon-kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, előzéklap és szennylap hiányzik.
Léstyán Ferenc: A hitvallásos iskolák küzdelme a két világháború között. 1920-1940. A gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség levéltárának vallomásai. Kolozsvár, 2000, Gloria. Kiadói papírkötés.
Lena Einhorn: Mi történt a damaszkuszi úton? - Nyomozás a valóságos názáreti Jézus után. Bp., 2009, Corvina Kiadói papírkötés, utolsó néhány lapon apró lapszéli folttal, máskülönben jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.