Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 231

Hatvany Pál: Némelly fel-jegyzésre méltó történetek, mellyeket olvasás közbe egykor máskor öszve szedegetett és nemzete kedvéért a Magyar nyelven Világ eleibe ki-botsátott ? ?. Kassán, 1796. Ellinger János. 290 + [12] p. Korabeli papírkötésben, jó állapotban
18941.

Hatvany Pál: Némelly fel-jegyzésre méltó történetek, mellyeket olvasás közbe egykor máskor öszve szedegetett és nemzete kedvéért a' Magyar nyelven Világ eleibe ki-botsátott ? ?. Kassán, 1796. Ellinger János. 290 + [12] p. Korabeli papírkötésben, jó állapotban

Rufpreis:
50 000 HUF
135,14
147,06
Rabener, [Gottlieb Wilhelm]: Rabnernek szatirái, vagy-is gúnyoló beszédei Posonyban, 1786, Füskuti Landerer Mihály költségével, és betűivel, 407 p. Első kiadás. - Gellertnek egy víg-játékával egyetemben (három kötet egy könyvben). Fordította: Sz. S .J. [Sándor István (szlavniczai és lukai)]. Benne a szerző tanulmányával: A magyar vers-szerzésről röviden. A három részre tagolt könyv 260. oldalán pirossal nyomtatva: ,,A hajadon leányokhoz - való intés, ahol a szerző figyelmeztet, hogy a következő fejezet tartalma ,,gyenge füleiket meg sérthetnék ... ezért olvasatlanul hagyván által-ugorják. Korabeli, javított papírkötésben
18942.

Rabener, [Gottlieb Wilhelm]: Rabnernek szatirái, vagy-is gúnyoló beszédei Posonyban, 1786, Füskuti Landerer Mihály' költségével, és betűivel, 407 p. Első kiadás. - Gellertnek egy víg-játékával egyetemben (három kötet egy könyvben). Fordította: Sz. S .J. [Sándor István (szlavniczai és lukai)]. Benne a szerző tanulmányával: A' magyar vers-szerzésről röviden". A három részre tagolt könyv 260. oldalán pirossal nyomtatva: ,,A' hajadon leányokhoz - való intés", ahol a szerző figyelmeztet, hogy a következő fejezet tartalma ,,gyenge füleiket meg sérthetnék ... ezért olvasatlanul hagyván által-ugorják." Korabeli, javított papírkötésben

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
[Hübner, Johann (1668-1731)]: Johann Hübners reales Staats-, Zeitungs- und Conversations-Lexicon [...] Leipzig, 1777, Gleditschens Buchhandlung, 1 t. + 13 sztl. lev. + 2734 (hasábszámozás) + 8 (kihajtható) t. Német nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, viseltes borítóval, sérült, hiányos gerinccel, belül helyenként kissé foltos, de ép lapokkal.
18943.

Rufpreis:
38 000 HUF
102,70
111,76
18944.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,68
82,35
18945.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,27
76,47
[Koródy Sándor] Papramorgó: Barátfülek. I-III. füzet. [Egybekötve]. I.: Antiklerikális okoskodások a kath. congressusi komédia, a felekezeti iskolák, a papság népámítási törekvései és egyéb szent dolgok felett. II.: Csalhatatlan okoskodások a római szultán világi birodalma, a kalifák utódjának csalhatatlansága, a lateráni nagydiván viselt dolgai és a katholilicismus egyéb titkos betegségei fölött. III.: Szent elmélkedések a papság vérszomja, az inquisitio gaztettei, az új syllabus káromkodásai és a zsinat egyéb botrányai felett. Pest, 1870, Heckenast Gusztáv, 128 p., 128 p., 127+(1) p. Félvászon-kötésben, viseltes borítóval, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzéssel és bélyegzőkkel.
18946.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
Ady Endre válogatott versei. Vál.: Dóczy Jenő. Jaschik Álmos illusztrációival. Bp., 1921, Pallas, 234 p. + 8 (Jaschik Álmos által illusztrált, hártyapapírral védett színes képtáblák) t. Korabeli álbordás félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal.
18947.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Eötvös József: Babérlombok. Báró Eötvös József műveiből. Füzte mély hálája s hódolata emlékéül Vachott Sándorné. Pest, 1871, Heckenast Gusztáv, 1 (címkép, Eötvös József portréja) t. +XXXIX+502+1 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Boldog Lajos-kötés, aranyozott lapélekkel.
18948.

Rufpreis:
8 000 HUF
Puskin Sándor: Anyégin Eugén. Regény versekben. Ford.: Bérczy Károly. Bp., 1920, Génius, 238+(2) p. + 8 (rézkarcok) t. Gara Arnold eredeti rézkarcaival. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, hiányos gerinccel. Számozott (74./500), a művész, Gara Arnold (1882-1929) által aláírt példány!
18949.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
18950.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Robert Merle Francia história I-XIII. köt. Bp., 2002-2005, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
18951.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
18952.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF