Gonaquadate, a viziszörny. Észak-amerikai indián mesék, mondák és mítoszok. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Dégh Linda. Népek Meséi. Bp., 1960, Európa. Kihajtható térképpel. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos, sérült kiadói papír védőborítóban, belül jó állapotban.
2 db ifjúsági daloskönyv: Magyar Gaudeamus. Régi magyar diákdalok. Gyűjtötte: Bevilaqua Borsody Béla. Harmonizálta: Kazacsay Tibor. Bp., 1932, MEFHOSZ, 63+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, minimálisan foltos borítóval. + A mi dalaink. Ifjúsági daloskönyv. Kolozsvár, 1940, Ifjú Erdély, 201+(7) p. Ötödik kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan foltos.
Sík Sándor: A belülvalók mécse. Versek. Bp., 1912, Élet, 124+(2) p. Első kiadás. A borító Falus Elek munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, tulajdonosi névbejegyzéssel (Erczbrucker Aladár).
S. Nagy László: A megtalált Isten. Versek. Élő Erdély - Az "Erdélyi Szemle" Könyvtársorozata 4. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szemle, 32 p. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Rónay György: Te mondj el engem. Versek. Bp., 1942, Révai, 82+(2) p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Rónay György (1913-1978) József Attila-díjas költő, író, műfordító, országgyűlési képviselő által DEDIKÁLT példány.
Szécsi Ferenc: Napraforgó. Új versek és versfordítások. (DEDIKÁLT, hozzá a szerző autográf levelével!). Bp., 1924, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. (Pesti Lloyd-ny.), 115+(1) p. Első kiadás. A borító Bér Dezső (1875-1924) munkája (ez volt az utolsó művészi munkája). Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel. A szerző, Szécsi Ferenc (szül. Schwarcz Smuel) költő, műfordító, a Pester Lloyd főtisztviselője által Borbély Sándor (1866-1932) gyógypedagógus, a váci Siketnéma Intézet igazgatója részére DEDIKÁLT (,,Borbély Sándor Urnak, a nem-hallók, nem-beszélők szerető lelki főkertészének ..."). + Szécsi Ferenc saját kezű levele Borbély Sándor részére, 2 beírt oldal, a Pester Lloyd fejléces levélpapírján.
Hock János: Rákóczi Ferencné. Történeti elbeszélés. Bp., 1907, Athenaeum, 108+(16) p. Második kiadás. Egészvászon-kötésben, viseltes, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Katona József: Bánk Bán. Dráma öt szakaszban. Irodalmi Kincstár. Bp., 1892, Franklin. Katona József portréja nélkül. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Gobineau, [Josef Arthur de]: A Renaissance. 5 kötet. [Teljes]. Savonarola; Cesare Borgia; II. Gyula; X. Leó; Michelangelo. Kis Helikon 5-9. köt. Bp., é.n., Rózsavölgyi és Társa. Egységes kartonált papírkötésben, vegyes (többségében jó) állapotban.