Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 231

Gonaquadate, a viziszörny. Észak-amerikai indián mesék, mondák és mítoszok. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Dégh Linda. Népek Meséi. Bp., 1960, Európa. Kihajtható térképpel. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos, sérült kiadói papír védőborítóban, belül jó állapotban.
19049.

Rufpreis:
1 600 HUF
14
2 db ifjúsági daloskönyv: Magyar Gaudeamus. Régi magyar diákdalok. Gyűjtötte: Bevilaqua Borsody Béla. Harmonizálta: Kazacsay Tibor. Bp., 1932, MEFHOSZ, 63+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, minimálisan foltos borítóval. + A mi dalaink. Ifjúsági daloskönyv. Kolozsvár, 1940, Ifjú Erdély, 201+(7) p. Ötödik kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan foltos.
19050.

Rufpreis:
3 000 HUF
19051.

Rufpreis:
4 000 HUF
Sík Sándor: A belülvalók mécse. Versek. Bp., 1912, Élet, 124+(2) p. Első kiadás. A borító Falus Elek munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, tulajdonosi névbejegyzéssel (Erczbrucker Aladár).
19052.

Rufpreis:
2 400 HUF
Dr. Czeke Marianne - Dr. H. Révész Margit: Gróf Brunsvik Teréz élet- és jellemrajza. Ford.: Dr. Petrich Béla. Bp., 1926, ,,Kisdednevelés, 1 t.+108 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és fűzéssel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, ázásnyomokkal. A címlapon ajándékozási bejegyzéssel, a M. Kir. Állami Gróf Brunszvik Teréz Kisdedóvónőképző-Intézet bélyegzőjével és igazgatójának aláírásával.
19053.

Rufpreis:
2 000 HUF
Bogáti Péter: A Hóvirág másodkormányosa jelenti. Bp., 1958, Móra. Kiadói kopottas félvászon-kötésben, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
19054.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
13,53
S. Nagy László: A megtalált Isten. Versek. Élő Erdély - Az Erdélyi Szemle Könyvtársorozata 4. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szemle, 32 p. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
19055.

S. Nagy László: A megtalált Isten. Versek. Élő Erdély - Az "Erdélyi Szemle" Könyvtársorozata 4. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szemle, 32 p. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Rónay György: Te mondj el engem. Versek. Bp., 1942, Révai, 82+(2) p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Rónay György (1913-1978) József Attila-díjas költő, író, műfordító, országgyűlési képviselő által DEDIKÁLT példány.
19056.

Rufpreis:
3 000 HUF
Szécsi Ferenc: Napraforgó. Új versek és versfordítások. (DEDIKÁLT, hozzá a szerző autográf levelével!). Bp., 1924, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. (Pesti Lloyd-ny.), 115+(1) p. Első kiadás. A borító Bér Dezső (1875-1924) munkája (ez volt az utolsó művészi munkája). Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel. A szerző, Szécsi Ferenc (szül. Schwarcz Smuel) költő, műfordító, a Pester Lloyd főtisztviselője által Borbély Sándor (1866-1932) gyógypedagógus, a váci Siketnéma Intézet igazgatója részére DEDIKÁLT (,,Borbély Sándor Urnak, a nem-hallók, nem-beszélők szerető lelki főkertészének ...). + Szécsi Ferenc saját kezű levele Borbély Sándor részére, 2 beírt oldal, a Pester Lloyd fejléces levélpapírján.
19057.

Szécsi Ferenc: Napraforgó. Új versek és versfordítások. (DEDIKÁLT, hozzá a szerző autográf levelével!). Bp., 1924, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. (Pesti Lloyd-ny.), 115+(1) p. Első kiadás. A borító Bér Dezső (1875-1924) munkája (ez volt az utolsó művészi munkája). Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel. A szerző, Szécsi Ferenc (szül. Schwarcz Smuel) költő, műfordító, a Pester Lloyd főtisztviselője által Borbély Sándor (1866-1932) gyógypedagógus, a váci Siketnéma Intézet igazgatója részére DEDIKÁLT (,,Borbély Sándor Urnak, a nem-hallók, nem-beszélők szerető lelki főkertészének ..."). + Szécsi Ferenc saját kezű levele Borbély Sándor részére, 2 beírt oldal, a Pester Lloyd fejléces levélpapírján.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
14
Hock János: Rákóczi Ferencné. Történeti elbeszélés. Bp., 1907, Athenaeum, 108+(16) p. Második kiadás. Egészvászon-kötésben, viseltes, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
19058.

Rufpreis:
2 000 HUF
Katona József: Bánk Bán. Dráma öt szakaszban. Irodalmi Kincstár. Bp., 1892, Franklin. Katona József portréja nélkül. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19059.

Rufpreis:
1 400 HUF
Gobineau, [Josef Arthur de]: A Renaissance. 5 kötet. [Teljes]. Savonarola; Cesare Borgia; II. Gyula; X. Leó; Michelangelo. Kis Helikon 5-9. köt. Bp., é.n., Rózsavölgyi és Társa. Egységes kartonált papírkötésben, vegyes (többségében jó) állapotban.
19060.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF