Hatvany Pál: Némelly fel-jegyzésre méltó történetek, mellyeket olvasás közbe egykor máskor öszve szedegetett és nemzete kedvéért a' Magyar nyelven Világ eleibe ki-botsátott ? ?.
Kassán, 1796. Ellinger János. 290 + [12] p. Korabeli papírkötésben, jó állapotban
Rabener, [Gottlieb Wilhelm]: Rabnernek szatirái, vagy-is gúnyoló beszédei
Posonyban, 1786, Füskuti Landerer Mihály' költségével, és betűivel, 407 p. Első kiadás. - Gellertnek egy víg-játékával egyetemben (három kötet egy könyvben). Fordította: Sz. S .J. [Sándor István (szlavniczai és lukai)].
Benne a szerző tanulmányával: A' magyar vers-szerzésről röviden". A három részre tagolt könyv 260. oldalán pirossal nyomtatva: ,,A' hajadon leányokhoz - való intés", ahol a szerző figyelmeztet, hogy a következő fejezet tartalma ,,gyenge füleiket meg sérthetnék ... ezért olvasatlanul hagyván által-ugorják."
Korabeli, javított papírkötésben
[Vörösmarty Mihály (1800-1855)]: Vörösmarty minden munkái I-XII. köt. Rendezte és jegyzetekkel kísérte Gyulai Pál. A X-XI. kötet egybekötve.
I. kötet: Gyulai Pál: Vörösmarty életrajza. Lyrai és vegyes költemények. 1821-1835.;
II. kötet. Lyrai és vegyes költemények. 1835-1855.;
III. kötet. Epikai költemények. 1825-1831. (Zalán futása. Cserhalom).;
IV. kötet. Epikai költemények. 1825-1831. (Tündérvölgy. A Délsziget. Széplak. Magyarvár. A rom. A két szomszédvár).;
V. kötet. Drámai költemények. 1821-1844. (Salamon király. Hábador. A bujdosók).;
VI. kötet. Drámai költemények. 1821-1844. (Csongor és Tünde. Kincskeresők).;
VII. kötet. Drámai költemények. 1821-1844. (Vérnász. A fátyol titkai. Árpád ébredése).;
VIII. kötet. Drámai költemények. 1821-1844. (Marót bán. Az áldozat. Czillei és a Hunyadiak).;
IX. kötet. Drámai költemények. Fordítmányok Shakspeareből. 1839-1855. (Julius Caesar. Lear király. Romeo és Júlia).;
X. kötet. Beszélyek és regék. 1829-1837. (A holdvilágos éj. A kecskebőr. Orlay. A füredi szívhalászat. Csiga Márton úr viszontagságai. Szél úrfi).;
XI. kötet. Vegyes prózai dolgozatok. 1826-1848. (Nyelv és irodalom. Dramaturgiai lapok).;
XII. kötet. Vegyes prózai dolgozatok. 1826-1848. (Dramaturgiai lapok. Élet és politika). Ifjukori kísérletek. 1817-1826.;
Pest, 1863-1864., Ráth Mór, (Bécs, Jacob és Holzhausen - Pest, Emich Gusztáv-ny.), 1 (címkép: Barabás Miklós (1810-1898) - Axmann József (1793-1873): Vörösmarty Mihály portréja, acélba metszette Barabás Miklós rajza után Axmann József) t. +8+CCXVI+252; 8+318; 10+300; 4+299; 6+446+4;4+315+1;4+438+1;4+487; 6+406;6+180+4+358;6+548 p. Teljes sorozat. Egységes, korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítókon és a gerincen kopásnyomokkal, öt kötet kötését és/vagy gerincét javították (I.,II., V., VII.,IX.), a Vörösmarty életrajzban ceruzás aláhúzásokkal.
Jaszlinszky András: Institutiones logicae/Institutiones metaphysicae egybe kötve.
Tyrnaviae (Nagyszombat), 1755-1756, Typis Academicis Societatis Jesu, 8 p. +164 p + 1 t rézmetszet. ; 228 p. + 8 p. I. Institutiones logicae, in usum Discipulorum concinnatae II. : Institutiones metaphysicae, in usum Discipulorum concinnatae. Kokrabeli sérült félbőr kötésben
[Koródy Sándor] Papramorgó: Barátfülek. I-III. füzet. [Egybekötve]. I.: Antiklerikális okoskodások a kath. congressusi komédia, a felekezeti iskolák, a papság népámítási törekvései és egyéb szent dolgok felett. II.: Csalhatatlan okoskodások a római szultán világi birodalma, a kalifák utódjának csalhatatlansága, a lateráni nagydiván viselt dolgai és a katholilicismus egyéb titkos betegségei fölött. III.: Szent elmélkedések a papság vérszomja, az inquisitio gaztettei, az új syllabus káromkodásai és a zsinat egyéb botrányai felett. Pest, 1870, Heckenast Gusztáv, 128 p., 128 p., 127+(1) p. Félvászon-kötésben, viseltes borítóval, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzéssel és bélyegzőkkel.
Ady Endre válogatott versei. Vál.: Dóczy Jenő. Jaschik Álmos illusztrációival. Bp., 1921, Pallas, 234 p. + 8 (Jaschik Álmos által illusztrált, hártyapapírral védett színes képtáblák) t. Korabeli álbordás félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal.
Eötvös József: Babérlombok. Báró Eötvös József műveiből. Füzte mély hálája s hódolata emlékéül Vachott Sándorné. Pest, 1871, Heckenast Gusztáv, 1 (címkép, Eötvös József portréja) t. +XXXIX+502+1 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Boldog Lajos-kötés, aranyozott lapélekkel.
Puskin Sándor: Anyégin Eugén. Regény versekben. Ford.: Bérczy Károly. Bp., 1920, Génius, 238+(2) p. + 8 (rézkarcok) t. Gara Arnold eredeti rézkarcaival. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, hiányos gerinccel. Számozott (74./500), a művész, Gara Arnold (1882-1929) által aláírt példány!