Johannes Secundus: Csókok könyve. Ford.: Mészöly Gedeon. Bp., 1921, Rózsavölgyi és Társa, 33+(1) p. Átkötött egészvászon-kötésben, az eredeti papírborító egy része az elülső borítóra kasírozva, tulajdonosi névbejegyzéssel. Megjelent 500 példányban.
P. Terentius Afer: Az élősdi. Latinul és magyarul. Ford., a jegyzeteket és a kísérő tanulmányt írta: Maróti Egon. Trencsényi-Waldapfel Imre bevezető tanulmányával. Görög és Latin Írók Scriptores Graeci et Latini 4. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó. Latin és magyar nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 900 példányban.
Magyarországi madárijesztők. Hatvany Lajos Múzeum Füzete No. 10. Békéscsaba, 1981., Kner-ny. Benne Tandori Dezső: Riasztó jelek c. versével. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Fitz József: A magyar könyv története 1711-ig. (Fitz-Kéki: A magyar könyv története I. rész). Bp., 1959, Magyar Helikon. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, volt könyvtári példány. Megjelent 5200 példányban.
Puskin: A bahcsiszeráji szökőkút. Ford.: Szabó Lőrinc. Bp., 1957, Magyar Helikon. Színes képekkel, Fülöp Zoltán színpadképeivel és Márk Tivadar kosztümterveivel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó borítóval. Számozott (13./500) példány.
Labé, Louize: Szonettek. Az eredeti francia szöveg és a magyar fordítás párhuzamos kiadása. Ford.: Franyó Zoltán. Bp., 1937, Cserépfalvi, (2)+49+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, nagyrészt felvágatlan lapokkal. Számozott (79./300) példány.
Bisztray Ádám: Tavaszra nyíló ablak. (Válogatott versek, 1964-1984). Békéscsaba, 1984. Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérülésekkel. Számozott (90./250), a szerző által aláírt példány.
2 db Rolla Margit könyv: A fiatal Kaffka Margit. Bp., 1980, MTAK. + Kaffka Margit II. Út a révig... Bp., 1983, MTAK. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.