Publius Papinius Statius: Erdők. Latinul és magyarul. Ford. és a jegyzeteket írta: Muraközy Gyula. A bevezető tanulmányt írta: Hegyi György. Görög és Latin Írók Scriptores Graeci et Latini 16. Bp., 1979., Akadémiai Kiadó. Latin és magyar nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
V. Ecsedy Judit: A könyvnyomtatás Magyarországon a kézisajtó korában. 1473-1800. Bp., 1999, Balassi. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Benne az összes magyarországi nyomdahely 1800-ig. Alapos és pontos szakmunka.
Darvas József: A legnagyobb magyar falu. Bp.,1937, Gondolat Kiadás. Első kiadás. Kiadói Illusztrált papírkötésben, szakadozott, kissé foltos borítóval.
Kolumbán Lajos: Utazás a Vágvölgyén. Benedek Elek Kis Könyvtára 119-120. köt. Bp., [1910], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 80 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Nádas Péter: Évkönyv. Ezerkilencszáznyolcvanhét. Ezerkilencszáznyolcvannyolc. Bp., 1989, Szépirodalmi. A szerző fekete-fehér fotóival illusztrált. (A fényképek csak ebben a kiadásban szerepelnek!) Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban
Hanstein, Otfried von: Elektropolis, a technikai csodák városa. Ford.: Juhász Andor. Nemes Attila rajzaival. Bp., [1932], Révai. 171+(5) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Defoe, Daniel: Robinson Crusoe története. - - eredetije után átdolgozott legujabb magyar kiadás. Bp., 1905, Magyar Könyvkiadó Társaság, 173+(3) p. + 3 (színes) t. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, helyenként kissé foltos lapokkal, egy sérült, kijáró képtáblával, ajándékozási bejegyzéssel, tulajdonosi bélyegzőkkel.
Defoe: Robinson Crusoe kalandjai. Ford. és átdolgozta: Kertész Erzsébet. Pályi Jenő rajzaival. Bp., 1942, Nova, 128 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kissé foltos lappal.