Csengey Gusztáv: A mocsarak királya. Eperjes, 1912, Eperjesi Széchenyi-kör (Kósch Árpád-ny.), 1 t. (a szerző arcképe)+ 4 sztl. lev.+ 172 p. Egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, a belső kötéstáblán ex libris-szekkel, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel, tollas firkákkal, a lapokon ázásnyomokkal.
Garády Viktor: Amit a tenger mesél. Bp., 1904, Singer és Wolfner, 124+(4) p.+ 2 t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított, helyenként kissé foltos lapokkal, korabeli ajándékozási bejegyzéssel.
Fehér Tibor: Zoárd vitéz. Történelmi regény a serdültebb ifjúság számára. Györgyfi György rajzaival. Bp., [1942], Szent István-Társulat, 182 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, pótolt gerinccel, kissé kopott borítóval, helyenként javított lapokkal, néhány kis lapszéli folttal.
B. Büttner Lina: Az ősi földért. Elbeszélés az ifjúság számára. Bp., 1909, Szent István-Társulat, 168 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, helyenként lapszéli foltokkal, a címlapon tulajdonosi névbélyegzővel.
Kövér Ilma: Zrínyi Ilona. Munkács vár asszonya. Történeti regény. Bp., 1905, Magyar Kereskedelmi Közlöny (Globus-ny.), 149+(11) p. + 10 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Rákosi Viktor: A császárok sírjai. Az ifjúság számára írta - - . Linke Lajos rajzaival. Bp., 1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 106+(2) p + 3 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopottas, kissé foltos borítóval, helyenként sérült, kissé foltos lapokkal, hiányzó képtáblákkal.
Forray Dezső: Egy kocsis fia vagy a szorgalom jutalma. / Münchhausen báró csodálatos kalandjai és utazásai. Ford.: Sárosi Bella. Bp., [1919], Magyar Kereskedelmi Közlöny (Globus-ny.), 179+(13) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal, ajándékozási bejegyzéssel.