Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 231

Csengey Gusztáv: A mocsarak királya. Eperjes, 1912, Eperjesi Széchenyi-kör (Kósch Árpád-ny.), 1 t. (a szerző arcképe)+ 4 sztl. lev.+ 172 p. Egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, a belső kötéstáblán ex libris-szekkel, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel, tollas firkákkal, a lapokon ázásnyomokkal.
19025.

Rufpreis:
2 600 HUF
6,90
7,43
Móra Ferenc: Öreg diófák alatt. Bp., 1934, Révai, 122+(2) p. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként javított lapokkal.
19026.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,31
5,71
Garády Viktor: Amit a tenger mesél. Bp., 1904, Singer és Wolfner, 124+(4) p.+ 2 t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított, helyenként kissé foltos lapokkal, korabeli ajándékozási bejegyzéssel.
19027.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,31
5,71
9
Fehér Tibor: Zoárd vitéz. Történelmi regény a serdültebb ifjúság számára. Györgyfi György rajzaival. Bp., [1942], Szent István-Társulat, 182 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, pótolt gerinccel, kissé kopott borítóval, helyenként javított lapokkal, néhány kis lapszéli folttal.
19028.

Rufpreis:
2 400 HUF
6,37
6,86
B. Büttner Lina: Az ősi földért. Elbeszélés az ifjúság számára. Bp., 1909, Szent István-Társulat, 168 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, helyenként lapszéli foltokkal, a címlapon tulajdonosi névbélyegzővel.
19029.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,96
8,57
Kövér Ilma: Zrínyi Ilona. Munkács vár asszonya. Történeti regény. Bp., 1905, Magyar Kereskedelmi Közlöny (Globus-ny.), 149+(11) p. + 10 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
19030.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,31
5,71
Györök Leó: Lázadó hajósnép viszontagságai a Csöndes tengeren. Írta és rajzolta: - - . Bp., [1890], Eggenberger, 159+(1) p. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, helyenként foltos lapokkal, hiányzó címlappal.
19031.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,31
5,71
Rákosi Viktor: A császárok sírjai. Az ifjúság számára írta - - . Linke Lajos rajzaival. Bp., 1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 106+(2) p + 3 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopottas, kissé foltos borítóval, helyenként sérült, kissé foltos lapokkal, hiányzó képtáblákkal.
19032.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,31
5,71
Havas Zsigmond: Didergők. Bp., é.n., Forrás, 163 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, helyenként javított, kissé foltos lapokkal.
19033.

Rufpreis:
1 400 HUF
3,71
4,00
Mayne Reid, [Thomas]: A fiatal utazók. Átdolgozta: Kürthy Emil. Jeges Ernő rajzaival. Bp., [1928], Révai, 159+(1) p. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas, minimálisan sérült borítóval, tulajdonosi bélyegzőkkel.
19034.

Rufpreis:
1 400 HUF
3,71
4,00
19035.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,31
5,71
Forray Dezső: Egy kocsis fia vagy a szorgalom jutalma. / Münchhausen báró csodálatos kalandjai és utazásai. Ford.: Sárosi Bella. Bp., [1919], Magyar Kereskedelmi Közlöny (Globus-ny.), 179+(13) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal, ajándékozási bejegyzéssel.
19036.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,31
5,71

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF