B. Csűrös Emília: Hadik András népe. Regény az ifjúságnak. Györgyfi György rajzaival. Bp., [1943], Szent István-Társulat, 161+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, helyenként foltos lapokkal.
Cholnoky Viktor: Mozgai Pali a gyermekhős. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny (Globus-ny.), 184+(8) p. Szövegközi illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Abonyi Árpád: A havasok ura. Elbeszélések II. Rákóczi Ferenc idejéből. Bp., 1906, Magyar Könyvkiadó Társaság. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói kiadói egészvászon-kötés, kissé ázott borítóval, foltos lapokkal.
Páldeák I. József: Tűnődés a hiúságok hiábavalóságáról. "Vanitatum Vanitas" Minden hiábavaló?. A szerző által DEDIKÁLT! Bp., 2010, Mikes. Kiadói papírkötés.
Dr. Bitó László
Boldogabb élet - jó halál - Eutélia - Eutanázia
Kossuth Kiadó, 2014
Kiadói papíerkötésben Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész részére DEDIKÁLT!
Benedek Elek: Az aranyfeszület. Három székely diák története. Bp., [1911], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 56 p. Első kiadás. Korabeli egészvászon-kötésben, némileg viseltes borítóval, kissé foltos lapokkal.
Tormay Cecile: Virágok városa - Szirének hazája. Jaschik Álmos rajzaival. (Bp.), 1935, Genius, 189+(1) p. Első kiadás. Kiadói zsinórfűzéses, hártyapapír borítású kartonált kötésben, a borító és néhány lap kissé foltos, a hátsó kötéstáblán kis szakadással.
Horváth Endre: A bakonyalji nyelvjárás. A nyelvjárás térképével és rajzmelléklettel. Nyelvészeti Füzetek 34. Bp., 1906, Athenaeum, 1 (kihajtható térkép) t.+ 185+(3) p.+ 1 (duplaoldalas) t. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel. A címlapon Horger Antal (1872-1946) nyelvész, egyetemi tanár saját kezű ajándékozási soraival és aláírásával, bélyegzővel.
Dr. Hevesi Sándor: Az előadás művészete. Bp., 1908, Stampfel-féle Könyvkiadóhivatal, 208 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé foltos borítóval, néhány kissé sérült lappal.
Esterházy Péter 2 műve:
Búcsúszimfónia. [A gabonakereskedő]. Komédia három felvonásban. Bp., 1994, Helikon. A borító illusztrációja Kemény György munkája. Első kiadás! Kiadói egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, jó állapotban.;
Hrabal könyve.Bp.,1990,Magvető. Első kiadás! Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
Szász Károly kisebb költeményei I. köt. Bp., 1883, Franklin, 1 (címkép) t.+VII++1+399 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, laza fűzéssel.