Selle, Christian Gottlieb: Medicina clinica oder Handbuch der medicinischen Praxis. Berlin, 1786., Christian Friedrich Himburg, XVI+688 p. Dritte, vermehrte und verbesserte Auflage. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, foxing foltos lapokkal, possessori névbejegyzéssel. Jegyzetekkel egy papírlapon.
Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Darányi Ignácz m. kir. földmívelésügyi minister megbízásából. Képekkel ellátták Csörgey Titusz és Vezényi Elemér. Bp., 1908, Hornyánszky Viktor-ny., 398+1 p. +4 (színes képtáblák) t. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, a gerincen szakadásokkal, a borítón kis foltokkal, de belül jó állapotban.
[Horváth Keresztély János (1732-1799)] Johann Bapt. Horváth: Elementa Physicae. Editio quinta, denuo emendata et aucta. Budae, 1807, Typis et Sumtibus Typographiae Regiae Universitatis Hungaricae, (12)+656+(12) p. + 6 (kihajtható) t. Latin nyelven. Korabeli viseltes papírkötésben, sérült borítóval, helyenként ázásnyomokkal, a táblák sérültek, részben szétváltak.
Gönczy Pál: Utasítás a földgömb és a tellurium ismertetésére és használatára népiskolai tanítók számára. Bp., 1886, M. Kir. Egyetemi Könyvnyomda, 126 p. Harmadik, bővített kiadás. Papírkötésben, a hátsó borító és a gerinc pótolt, a címlap kissé sérült. (Ritka!)
Becze József: A szamár tenyésztése és az öszvér. Bp., 1955, Mezőgazdasági Kiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel. Megjelent 1100 példányban.
Gidró Bonifác: Számtan a középiskolák alsóbb osztályai számára. Sajtó alá rendezte: Dr. Mattyasóvszky Kasszián. Bp., 1922, Szent István-Társulat, 298 p. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé sérült lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.
Burger József - Mártonfi Sándor: A magyar vegyészeti ipar és kereskedelem évkönyve. A vegyészeti és rokonszakmák ipari és kereskedelmi címtárával. Bp., 1942. 336p. Kiadói papírkötésben
Cserey Adolf: Lepkehatározó, vagyis hazánkban előforduló nagylepkék nemeinek és gyakrabban előforduló fajainak megismerésére szolgáló útmutató. Stampfel-féle Tudományos Zseb-könyvtár 87-89. Pozsony-Bp., 1901, Stampfel Károly, 159+(5) p. + 1 térkép + 12 (színes) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, javított gerinccel, néhány kisebb lapszéli folttal.
Dr. Körmöczi Emil: Az első segítség nyujtás vázlata autóvezetők számára. Bp., 1925, szerzői kiadás (Pesti Könyvnyomda Rt.), 28+(4) p. Fekete-fehér képekkel, hirdetésekkel. Kiadói tűzött papírkötés.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.