Paintings and graphics - "signed" or "without sign"
10475.
Holló J jelzéssel, 1930 körül működött magyar festő: Szeptember végén. Akvarell, papír. Hátoldalán Műcsarnok Őszi Tárlat 1931 raglapjával. Üvegezett, korabeli, kissé sérült fakeretben. 27x38 cm
10480.
3 db szocreál, munkásmozgalmi témájú grafika: Barczi Pál (1933-2003): Munkástömegek a szovjet pavilon előtt. + Olvashatatlan jelzéssel: Schönherz Zoltán perében tanúvallomást tesz Bajcsy-Zsilinszky Endre; Az MSZMP agrárprogramját vitatják. Rézkarc, karton, jelzettek, a kartonon foltokkal, 19,5x29 cm
10481.
4 db munkásmozgalmi témájú rézkarc: Kórusz József (1927-2010): Szamuely Tibor. Jelzett, a lap széle koszos, 29,5x20 cm + Olvashatatlan jelzéssel: 39-es dandár. 29,5x19 cm + Jelzés nélkül: Landler Jenő. A lap kissé ázott, 29x19,5 cm + Első szabad május 1. 29x19,5 cm
10484.
Közel-keleti szignózott miniatúra (20x10 cm), berakásokkal rendkívül gazdagon díszített üvegezett keretben, szép állapotban, kis sérülésekkel, 37x27 cm