1928-1943 Erdélyi Helikon folyóirat gyűjtemény. Majdnem teljes! Benne:
1928 I. évf. 1-8. szám, teljes évfolyam.;
1929 II. évf. 1-10. szám, teljes évfolyam.;
1930 III. évf. 10 szám.;
1931 IV. évf. 1-10. sz., teljes évfolyam.;
1932 V. évf. 2-5., 8.,10. számok.;
1933 VI. évf. 1-3. számok.;
1934 VII. évf. 1.,6-7., 9-10. számok.;
1935 VIII. évf. 1.,8. számok.;
1936 IX. évf. 7-10. számok.;
1937 X. évf. 1-10., teljes évfolyam.;
1938 XI. évf. 1-2.,4-5.,8-10. számok.;
1939 XII. évf. 1-3.,6-10. számok.;
1940 XIII. évf. 1.,3-10. számok.;
1941 XIV. évf. 1-3,5.,8-11. számok.;
1942 XV. évf. 1-4.,6-12. számok.;
1943 XVI. évf. 1-5. számok.;
Kiadói papírkötés, foltosak, benne szakadt borítókkal is.
Erdélyi Helikon havonta megjelenő szépirodalmi folyóirat volt 1928 májusa és 1944. szeptembere között. Felelős szerkesztője: Kós Károly. Főszerkesztő: Kisbán Miklós (Bánffy Miklós.) Szerk.: Áprily Lajos, Kuncz Aladár, Lakatos Imre, Kós Károly, Kovács László.
1928 Előjegyzési napló az 1929. évre, korabeli reklámokkal, az előzéklapon tulajdonosi bejegyzéssel (,,1928 XII ho 17-én szabadultam ezel a könyvel - Méreg Gyula"), egyébként kitöltetlen. Korabeli félbőr-kötésben, a borítón kopásokkal, helyenként foltos lapokkal.
1928. Bécs és Alsó-Ausztria. Borítóterv: Hermann Kosel. / Wien und Niederösterreich. Bécs és Alsó-Ausztria szövetségi tartományok idegenforgalmi bizottsága. / Fremdenverkehrskommission der Bundesländer Wien und Niederösterreich. Sérült borítóval. / Mit beschädigtem Einband.
cca 1930 Szent Margitsziget, a Duna folyam gyöngye. Gyógy- és üdülőhely a magyar főváros szívében. Magyar és német nyelvű, térképpel illusztrált tájékoztató prospektus. Bp., Klösz Gy. és Fia-ny. A lap sarkán "Biczó" bélyegzéssel (Biczó András?), kihajtva: 34x24 cm
cca 1930 Hölgyek elegáns ruhában, art deco női divatkép a Magyar Uriasszonyok Lapjából. Színes ofszet nyomat, papír, jelzés nélkül. Üvegezett fakeretben. 28x20 cm