13009.
452. Gelaufene Fernauktion
Historische Dokumenten, Handschriften
20 000 HUF
1873 Storch Vendel (1827-1886 után) 1848-49-es szabadságharcos, komáromi várőr részére kiállított bizonyítvány, amelyben igazolják, hogy az árvai közbirtokossági uradalomnál szolgált. Sérült viaszpecséttel, Dobák Antal árvai közbirtokossági uradalom igazgató ügyésze aláírásával, 50 krajczár okmánybélyeggel, hátoldalán az Orsz. Honvéd Segélyző Egylet Kezelő Bizottsága bélyegzőjével. Hajtásnyomokkal, kisebb szakadással. Storch Vendel a szabadságharcban 1848. júniusától közvitéz a 9. (kassai) honvédzászlóaljnál. Részt vesz a délvidéki harcokban. Aug. 16- tizedes, majd őrmester. 1849. jún. 28 (1.)- hadnagy a 63. zászlóaljnál, a II. hadtestben. A komáromi várőrséggel teszi le a fegyvert. 1850. jan. 24. besorozzák a 36. gyalogezredhez. 1852. okt. 5. leszerelik. 1867. volt főhadnagyként (?!) az Árva megyei Honvédegylet tagja.