5 db szakácskönyv és receptfüzet egyben: Kapitán Mária: A sertés házi feldolgozása, Dr Oetker receptfüzet, 2 db Mirelite receptgyűjtemény, Kapitán Mária: 50 ebéd Felelet Mit főzzek kérdésre Vegyes állapotban
Pettenkoffer Sándor: Szőlőművelési rádiótanfolyam Budapest, 1936, Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Részvénytársaság, 84 p., Laza, sérült félvászon kötésben
Aczél Miksa: American-Bar. Utmutató az amerikai hűsítő és hevítő italok készítéséhez. (Reprint). Bp., 2011, Neva Bien Kft. Kiadói műbőr-kötés, DVD-melléklettel. Az 1899-es kiadás alapján készült, átdolgozott és bővített kiadás.
Pfenning Gyula: Szőlő a Duna-Tisza közén. Kecskemét, [1988], Bács-Kiskun Megyei Tanács. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, a könyv végén több kijáró képtáblával. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Matlaszkovszki Tádé: Állattenyésztési tanácsadó az állattenyésztés általános szabályai. Bp., 1910, Országos Magyar Gazdasági Egyesület, ("Pátria"-ny.), 68 p. Átkötött kartonált papírkötés, foltos lapokkal, bejegyzésekkel.