A podmanini Podmaniczky-család oklevéltára. I-IV. köt. (Két különböző, régi és modern kiadásban). Közzétette, családtörténeti bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Lukinich Imre. I. köt.: 1351-1510. II. köt.: 1510-1537. Bp., 2011, Históriaantik Könyvkiadó. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. + III. köt.: 1538-1548. IV. köt.: 1549-1555. (Podmaniczky János és Ráfael kora). Bp., 1941-194...
Gvadányi József: A világnak közönséges históriája. A' mellyet magyar hazájához viseltető szeretettül ösztönöztetvén, és néhány jeles, és hiteles Authorokból ki-szedegetvén ugyan ezen Hazájának élő nyelvén ki-adott Gróf - -, Magyar Lovas generális. II. kötet. Pozsony, 1726, Wéber Simon Péter, 1 (címkép) t. +10+376 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval.
VERSEGHY Ferenc]: Az Emberi Nemzetnek történetei, Mellyeket a' Magyar Nemességnek hasznos mulatságára öszeszedett egy Emberszerető Hazafi. III. kötet. Budánn, 1811. M. Kir. Universitas. 8 sztl. lev. 238 l. Korabeli félbőr kötésben kis kopással
Péczely József: A magyarok' történetei Ásiából kijöveteleköktől fogva a' mai időkig. Debreczenben, 1837, Tóth Lajos, 480 p. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal.
Tanárki János: Némelly görög és római nagy emberek' élete Plutárchusból - - által. Második darab. Pozsony,1807, Wéber Simon Péter, 1 (rézmetszetű címkép) t.+1( rézmetszetű díszcímlap) t. + 412 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, az elülső szennylapon hiánnyal, névbélyegzésekkel.
Gracza György: Kossuth Lajos élete és működése. Magyar művészek rajzaival. Bp.,[1913.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,VIII+304 p. Harmadik kiadás. Félvászon-kötésben, névbélyegzéssel.
Andor József: Nagy Lajos magyar király. (1326-82.) Regényes korrajz. Bp., 1908., Szent István-Társulat, 196 p. Kiadói aranyozott, festett, Nagy Lajos képével díszített szecessziós egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, ajándékozási bejegyzéssel.